На Черкащині вирішується питання доцільності “Пунктів незламності”

На Черкащині вирішується питання доцільності “Пунктів незламності”
в Новини

Зараз в Черкаській області діє 193 пункти. Вартість доби повноцінної роботи при відключенні електроенергії усіх пунктів – сто тисяч гривень. Про це пише Суспільне Черкаси.

Рятувальник Володимир Дерев’яшкін розповів, що у одному із мікрорайонів Черкас за пів дня відвідали “Пункт незламності” п’ятеро людей. Володимир чергує позмінно:

“Найбільше приходило людей, коли вимикали світло на довгий термін. Приходили і працювати з ноутбуками, бо люди працюють онлайн і без світла вони не можуть працювати. Зараз світло вже є у місті, людей менше набагато, переважно приходять каву попити, чай. Загалом за весь період пункт відвідали 2 972 людини”.

За 35 “Пунктів незламності” відповідають працівники Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій, пояснила речниця Юлія Норовкова. За час роботи їх відвідали понад десять тисяч людей:

“У кожному районі є наш пункт незламності – стаціонарний у пожежній частині. Люди до нас приходили, ми залюбки їм надавали світло, чай, каву, вони тут могли зігрітися. Немає такого району, де немає пункту від ДСНС”.

Наразі вивчають доцільність роботи усіх “Пунктів незламності” та шукають альтернативу використання, розповів Ігор Табурець:

“Ми створили 193 пункти незламності, з них — 156 ті, які створені у територіальних громадах, два – на залізничних станціях, 35 – утворені ДСНС. Кожен пункт незламності передбачає витрати, щоб його утримувати. Це особовий склад, енерговитрати і найбільші витрати йдуть на паливо. Наразі ми розглядаємо варіанти, щоб перевести пункти незламності у режим готовності до використання”.