На черкаських маршрутках уже встановлюють GPS-трекери

На черкаських маршрутках уже встановлюють GPS-трекери
в Новини

На перших черкаських маршрутках уже встановлено GPS-трекери, що допоможуть містянам відстежувати рух потрібного їм автобуса.

– Ми уже отримали згоду першого із  перевізників – генерального директора ПАТ «Черкасиавтотранс» Володимира Солом’яного на встановлення  GPS-трекерів на його автобусах. І з наступного місяця рух автобусів цього перевізника черкащани зможуть бачити режимі  реального часу завдяки мобільному додатку Мapamagic, – заявив розробник концепції єдиної системи громадського транспорту та програми Мapamagic, засновник черкаської громадської ініціативи «Нові люди» та однієї з найбільших ІТ-компаній «eKreative» Віктор Євпак.

На базі цього додатку у Черкасах уже запроваджено систему GPS-моніторингу електротранспорту – на КП «Черкасиелектротранс».  Це дало змогу пасажирам тролейбусів –  будь-якому жителю міста – контролювати в онлайн-режимі рух тролейбусів, дотримання ними графіку,  знати чіткий час під’їзду тролейбуса до потрібної зупинки.

Але система громадського транспорту це не лише тролейбуси. Наступним етапом планували охопити цим проектом маршрутні автобуси – проте був спротив із боку перевізників.

– Це незрозуміло, оскільки йдеться не лише про соціальну відповідальність перевізників перед  мешканцями міста – але й про користь від встановлення  трекерів для власника транспортного бізнесу – як системи, що дозволяє відстежувати вихід автобусів на маршрути, контролювати ефективність їх роботи, витрати пального, тощо, – говорить Віктор Євпак. –  Після встановлення трекерів на 70 маршрутних автобусів ПАТ «Черкасиавтотранс» і тестування їх роботи, ми плануємо зібрати за «круглим столом» усіх перевізників міста  – і, після реалізації  аналогічного проекту у Лондоні та Манчестері, сподіваємось таки впровадити  єдину систему громадського транспорту у Черкасах, що забезпечить  підвищення  якості міських перевезень.