На Чигиринщині відкрили шкільне лісництво

На Чигиринщині відкрили шкільне лісництво
в Новини

На свято останнього дзвоника в Трушівському навчально-виховному комплексі I-III ступенів, що на Чигиринщині, було відкрито шкільне лісництво. В урочистостях взяли участь начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко, директор Чигиринського лісгоспу Роман Фендюр, голова Чигиринської районної ради Петро Литвин, освітяни, керівництво села.

Тісна дружба вже не один рік пов’язує учнівський та педагогічний колектив Трушівського НВК з Чигиринським лісгоспом, зокрема Трушівським лісництвом, яке розташоване на території населеного пункту.

wouldШкільне лісництво на базі навчального закладу почало функціонувати ще з 2012 року, проте офіційного статусу не мало. Активно цим питанням почала займатися вчитель Раїса Олександрівна Перевізник. Протягом останніх років учні школи  є завзятими учасниками усіх акцій, конкурсів, еколого-природничих заходів, які проводять лісівники. З розумінням і великим задоволенням школярі висівають насіння, допомагають у вирощуванні та висаджуванні сіянців, доглядають за лісовими культурами та лісонасіннєвими плантаціями, заготовляють лісове насіння, охороняють та допомагають птахам, заготовляють лікарську сировину та паралельно проводять дослідницьку роботу.

Начальник обласного управління Олександр Дзюбенко на святковій шкільній лінійці нагородив грамотами та подарунками переможців дитячого конкурсу малюнків та творів «Людина і ліс». На офіційному відкритті кабінету шкільного лісництва Олександр Миколайович подякував юним лісівникам й педагогам за небайдужість, активність, любов до природи й лісу та подарував дітям кольоровий принтер.

– Відтепер матимете окремий кабінет для проведення занять з лісівництва,  а от практичний досвід та навики вам й надалі допомагатимуть здобувати працівники лісового господарства, – звернувся до школярів Олександр Дзюбенко. – Я бажаю успіхів в усіх ваших починаннях і добрих справах. І, незважаючи на літні канікули,  ви, як помічники лісівників, маєте пильнувати навколишні ліси та допомагати нам в охороні зелених насаджень від пожеж, адже зараз триває пожежонебезпечсний період.

would1Директор Чигиринського лісгоспу Роман Фендюр розповів, що рішення про відкриття шкільного лісництва на базі Трушівського навчально-виховного комплексу було прийняте зважаючи на плідну співпрацю та з метою ефективної навчально-виховної та профорієнтаційної роботи серед молоді. Всього в лісництві 18 членів – учні 8-11 класів. Відтепер школярі матимуть змістовно оформлену класну кімнату шкільного лісництва, ремонт і облаштування якої повністю зробив держлісгосп.

– Люди, які пов’язують своє життя з лісом, мають великі і добрі серця, –висловив переконання голова Чигиринської районної ради Петро Литвин. – Я щиро дякую лісівникам за те, що вирощують ліси та сумлінно за ними доглядають. А ще за те, що активно залучають до цієї справи молоде покоління, готують собі професійну зміну.

would5У новому класі для гостей свята учні шкільного лісництва провели свій перший відкритий урок-презентацію, де розповіли про історію Чигиринського лісгоспу, видатних лісівників краю, структуру шкільного лісництва  та свої переконливі здобутки у лісівничій справі.

Черкаське  обласне управління лісового та мисливського господарства