На Чорнобаївщині просять допомогти оновити музей Михайла Старицького

На Чорнобаївщині просять допомогти оновити музей Михайла Старицького
в Новини

17 червня 2015 року голова обласної ради Валентина Коваленко та професор, завідувач кафедри українського мовознавства Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Володимир Поліщук з робочим візитом побували у с. Кліщинці Чорнобаївського району, де разом із керівництвом району – головою районної ради Михайлом Бурганом, головою райдержадміністрації Сергієм Джоболдою та сільським головою Миколою Грановським відвідали літературно-меморіальний музей Михайла Старицького та обговорили проблемні питання функціонування закладу.

Метою поїздки стало вивчення стану підготовки до відзначення 175-ої річниці від дня народження українського письменника, театрального і культурного діяча Михайла Петровича Старицького, що буде відзначатись на Черкащині у грудні цього року.

staryckyj

За словами районного керівництва, сільського голови та завідуючої музею уже близько тридцяти років обласна влада і меценати, усі, хто б не приїжджав до Кліщинець обіцяють допомогу, але «віз і нині там». Поточні ремонти місцеві намагаються вирішувати власними силами, дуже допомагає депутат районної ради, місцевий підприємець – керівник СТОВ «Кліщинське» Вячеслав Джулай. Однак на капітальні видатки коштів місцевих бюджетів не достатньо.

Головною ж проблемою в музеї залишаються: стан даху, де зістаріли перекриття і є загроза обвалу, необхідність підключення системи опалення закладу до котельні (де нещодавно було встановлено економний твердопаливний котел, що дозволяє опалювати соціальні заклади села й значно економити при цьому), а також оновлення музейної експозиції – виготовлення нових стендів та наповнення виставки сучасним змістом.

– На разі будемо клопотати про прийняття головою облдержадміністрації відповідного розпорядження про підготовку відзначення ювілею нашого земляка, письменника Михайла Старицького, створення оргкомітету із розробки комплексу заходів з нагоди відзначення цієї дати. І вже до переліку запланованих підготовчих заходів маємо включити всі ці проблемні питання по музею. Необхідно допомогти фінансово, адже це єдиний такий музей на Черкащині. Частину ж коштів, я переконана, місцева влада і товаровиробники зможуть зібрати самостійно, але й наш внесок має бути посутнім аби музей не лише отримав нове дихання, оновився, але фактично – не завалився під вагою аварійного даху, – наголосила Валентина Коваленко.

Під час зустрічі свою допомогу із подальшого наповнення і упорядкування нової експозиції гарантував професор Володимир Поліщук, який фахово вивчав життєвий і творчий шлях українського письменника та, крім того, має змогу залучити інших фахівців-науковців і музейників до цієї роботи.