На годину в Черкасах настане народовладдя

На годину в Черкасах настане народовладдя
в Новини

23 серпня до 25-річниці Незалежності України учасники Всеукраїнської ініціативи «Активна громада» проведуть у Черкасах акцію «Година народовладдя». Акція є Всеукраїнською, організовує її Інститут «Республіка» щоб закликати українців замислитися над тим, як можуть вони впливати на долю свого міста і країни в цілому.

В рамках заходу в Черкасах відбудеться вулична провокація на тему: «Що б зробили пересічні громадяни, якби на годину отримали владу у своєму місті?». Креативним дійством організатори ставлять за мету привернути увагу черкащан до того, що в умовах незалежності України місцева влада де-юре належить його жителям, а посадовці та виборні особи мають реалізовувати надані їм повноваження на користь громаді. Акція також покликана продемонструвати громадянам, що вони мають проявляти більшу ініціативу в управлінні містом, доносити до влади свою думку та пропонувати свої шляхи вирішення місцевих проблем

Бачення того, як має працювати місцева влада, черкащани зображуватимуть на синьому та жовтому папері, що символічно буде складено у велике зображення державного прапору. Синьо-жовте полотнище – бачення  розвитку міста городянами – відразу після акції планується передати міському голові для врахування у діяльності.

Під час інфогодини жителі Черкас також отримають корисну інформацію щодо реформи з децентралізації, прямих інструментів участі та місцевих ініціатив: що зробити, аби ключові гравці місцевого самоврядування виконували обіцянки? як домогтися позитивних змін? до кого звертати у разі виникнення проблеми?

Акція відбудеться на площі перед міською радою 23 серпня 2016 року з 13 години. О 14:00 планується занести створене полотнище прапору міському голові.