На могилі генерал-майора Ігоря Момота відкрили пам’ятник

На могилі генерал-майора Ігоря Момота відкрили пам’ятник
в Новини

12 жовтня на кладовищі №2 м.Черкаси відбулося урочисте відкриття надмогильного пам’ятника генерал-майору Ігорю Момоту. У заході взяли участь перший заступник голови обласної ради Наталія Кравцова, заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль, родичі та близькі загиблого, керівництво та персонал Навчального центру прикордонників, яким в свій час керував Ігор Момот, духовенство.

Присутні на заході зазначали, що Ігор Момот був визначною людиною і непересічною особистістю. Він з першого дня конфлікту на сході й до останнього свого подиху стояв поряд зі своїми побратимами на сторожі цілісності та оборони державного кордону.

– Ігор Момот назавжди залишиться у пам’яті рідних, близьких, бойових побратимів та усіх черкащан як приклад мужності, героїзму та офіцерської честі. За недоторканість та незалежність нашої держави він віддав найцінніше – своє життя, – зазначила у своєму виступі Наталія Кравцова.

DSC_0009

– Роль Ігоря Момота для прикордонної служби і для України в цілому важко переоцінити. Основи, які він заклав щодо служіння кордону, щодо підготовки і виховання молоді, будуть жити в нашому навчальному центрі, будуть жити во всій державній прикордонній службі. Наші випускники завжди будуть пам’ятати свого першого вчителя, бюст якого стоїть при в’їзді в «Оршанець», героя генерал-майора Ігоря Федоровича Момота, – додав начальник Навчального центру Держприкордонслужби Дмитро Коцеруба.

DSC_0028 (1)

Після урочистих промов пам’ятник освятив Митрополит Черкаський і Канівський Владика Софроній.

DSC_0021

Потім пролунав військовий салют, і учасники заходу поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

Нагадаємо, генерал-майор Ігор Момот  після ускладнення ситуації на українсько-російському кордоні особисто сформував та очолив мотоманеврену групу Навчального центру Державної прикордонної служби, за що 20 червня 2014 року Президентом України був нагороджений Орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня. Його група виконувала завдання з охорони державного кордону на найбільш вразливих ділянках. Підрозділ неодноразово вступав в бій з незаконними військовими формуваннями в районах населених пунктів Дмитрівка, Маринівка і Амвросіївка Донецької області.

Загинув Ігор Момот 11 липня 2014 року о 4:30 ранку в зоні АТО в Луганській області неподалік пункту пропуску «Довжанський», під час обстрілу з установки «Град» позицій українських військових.

 

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії зі ЗМІ Черкаської обласної ради