На оновлення містобудівної документації в області спрямують понад 7 мільйонів гривень

На оновлення містобудівної документації в області спрямують понад 7 мільйонів гривень
в Новини

Понад сім мільйонів гривень цьогоріч спрямують із місцевих бюджетів на містобудівну документацію. За рівнем її розроблення та актуалізації Черкащина нині серед найактивніших областей в Україні. Про це повідомляє прес-служба Черкаської облдержадміністрації.

Схеми планування територій по області розробляли здебільшого ще за радянських часів. Тодішні методики вже давно застаріли.

– Натепер актуалізації топографічних даних і перенесення інформації з паперових носіїв у цифрову форму потребують 855 населених пунктів області, – зауважує начальник управління архітектури та містобудування ОДА Василь Дмитренко. – Особливо на часі розробити схеми районного планування Черкаського, Чигиринського, Золотоніського, Канівського, Корсунь-Шевченківського та Уманського районів. А от найбільш активними з виготовлення детальних планів територій є Смілянський, Тальнівський, Черкаський, Жашківський і Маньківський райони, а також Умань і Золотоноша.

Торік в області розробили більше сотні детальних планів територій. Їх розглянули та погодили на засіданні архітектурно-містобудівної ради. Водночас відсутність планів територій унеможливлює передання чи надання земельних ділянок у користування фізичним або юридичним особам. А це, зауважує голова Черкаської ОДА, аж ніяк не поліпшує інвестиційний клімат в області.

– Тому на координаційній нараді керівники районів отримали завдання активізувати оновлення містобудівної документації, передбачити відповідне фінансування, – говорить Юрій Ткаченко. – Бо як підприємець може продуктивно планувати свою діяльність на певній території, якщо там немає елементарних «правил гри» та чітко окреслених перспектив. А для нас одним із пріоритетів у роботі є саме створення сприятливого бізнес-клімату в області.