На підтримку громадських організацій вже витратили 360 тис грн

в Новини

Цьогоріч для реалізації програми «Турбота», згідно з якою передбачено фінансову підтримку діяльності громадських організацій (ГО) та об’єднань ветеранів, інвалідів, дітей війни та ін., з обласного бюджету виділено 1 млн. грн.

На сьогодні 360 тис. грн. уже використано. Порядок розподілу цих коштів попередньо визначався робочою групою при Департаменті соціального захисту, до складу якої входили і представники ГО. Втім у деяких із них виникли питання щодо механізму розподілу коштів і необхідності врахування інших соціальних напрямків. Тож в ОДА відбулось зібрання членів громадських організацій області за участі заступника голови – керівника апарату облдержадміністрації Віталія Коваля та директора Департаменту соціального захисту Руслана Чикала, аби порадитись, обговорити систему виділення коштів, надати роз’яснення та окреслити подальші кроки в роботі.

– Маємо безліч організацій, які займаються питаннями різних категорій громадян, поміж яких і нові – учасники АТО та їхні родини, переселенці. Виникає питання справедливого розподілу коштів з програми та їх раціональне використання для вирішення нагальних соціальних проблем, – зауважив Віталій Коваль.

Він принагідно нагадав присутнім деякі нормативні акти й вимоги законодавства, якими керується обласна адміністрація, готуючи проекти рішень до сесії обласної ради стосовно надання фінансової підтримки громадським організаціям. Також поінформував про нову Постанову КМУ № 187 «Про затвердження порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на фінансову підтримку громадських організацій». Вона є основою для розробки порядку, зокрема критеріїв, за якими мають виділятися кошти в якості фінансової підтримки.

– Зважаючи на те, що 360 тис. грн. уже використано, інші 640 тисяч маємо розподілити так, щоб врахувати й ті соціальні напрямки, які є важливими та, за результатами аналізу звернень громадян, потребують підтримки органів державної влади, – зазначає Віталій Коваль.

Із такою думкою всі члени зібрання погодились. Заступник голови зазначив, що наступним кроком є звернення до обласної ради з пропозицією створити конкурсну групу з відбору проектів. Закликав громадські організації подати кандидатури до конкурсної групи, сформувати пріоритетні напрямки до них та затвердити порядок розподілу коштів на їх реалізацію.

Варто зауважити, що до складу тих громадських організацій, які претендуватимуть на фінансову підтримку, благодійні організації не входять, відповідно до законодавчих норм.

Сайт Черкаської ОДА