На ринку праці затребувані спеціалісти виробничих професій

в Новини

Майже чотири тисячі юнаків та дівчат отримають наприкінці червня дипломи кваліфікованих робітників після навчання у системі професійно-технічної освіти області.

– Прогнозується, що з 3 968 випускників ПТУ 86 % матимуть кваліфікацію з двох і більше професій, 180 отримають дипломи з відзнакою, – повідомив директор Департаменту освіти і науки ОДА Валерій Данилевський.

Саме ця ланка освіти наразі привертає найбільшу увагу керівництва області. За словами голови обласної ради Валентини Коваленко, на ринку праці більш-менш витребувані саме спеціалісти виробничих професій, тому слід підвищити статус і рівень надання освітніх послуг ПТУ задля більшої привабливості серед абітурієнтів.

– Так, практично 98 % випускників ПТУ працевлаштовуються, – погодився Валерій Данилевський, – однак у подальшому протягом першого року 30 % звільнюються.

Зі свого боку голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко наголосив:

– Мене цікавить попит на ті чи інші спеціальності. Чи є аналіз подальшого працевлаштування випускників закладів? Який кінцевий результат здобуття освіти?

Обласний керманич доручив освітянам у 2-тижневий термін зробити таке дослідження, щоб можна було спрямувати перелік пріоритетних спеціальностей до Міносвіти задля реформування мережі освітніх закладів.

– Слід також на обласному рівні розробити стратегію підготовки потрібних кадрів, – переконаний Юрій Олегович. – Вона стане окремим пунктом нашої «Стратегії розвитку Черкащини до 2020 року».

Сайт Черкаської ОДА