На розі бул. Шевченка – вул. В. Чорновола з’явиться красивий сквер в честь українського політика

На розі бул. Шевченка – вул. В. Чорновола з’явиться красивий сквер в честь українського політика
в Новини
На розі бульвару Шевченка та В’ячеслава Чорновола хочуть облаштувати новий сквер та дати йому назву цього відомого українського політика. Утім, зараз земля, на якій його запланували створити, перебуває в оренді місцевого заводу ПАТ «Юрія». Тож для напрацювання спільної концепції майбутнього скверу черкаські владці розпочали перемовини з керівництвом підприємства, інформує rada.cherkasy.ua.
6_101Участь у цій зустрічі взяли секретар міської ради Олександр Радуцький, депутати Андрій Куча (який, до всього, нині обіймає посаду заступника директора КП «Дирекція парків») та Тарас Коломієць. На ній обговорили кроки для подальшої роботи в цьому напрямку й напрацювання спільної концепції.
– Ця територія упродовж уже багатьох років захаращена й облаштована неналежним чином, – розповів секретар міської ради. – Дуже багато людей, які проживають у цьому мікрорайоні, молодих родин із дітьми зверталися до нас із численними проханнями створити там гарне й затишне місце для відпочинку. Ця земельна ділянка площею майже 1,8 гектари дозволяє нам створити тут сквер, але так уже склалося, що вона перебуває в оренді. Тож ми пішли на таку зустріч із керівництвом підприємства, впевнений, що нам вдасться дійти консенсусу, а інтереси бізнесу й громадян об’єднаються.
Андрій Куча пропонував встановити в Черкасах пам’ятник В’ячеславу Чорноволу, утім, тільки зараз справа зрушила з «мертвої точки».
– Це людина, яка зробила вагомий внесок для незалежності нашої України, людина, яку знають і пошановують у багатьох країнах світу. В’ячеслав Чорновіл родом із Катеринопільського району, тож мені особисто соромно, що в Черкасах, в обласному центрі, досі немає місця, куди б можна було прийти та вшанувати його пам’ять. Тим більше, що в грудні наступного року йому мало б виповнитися 80 років, аби не його трагічна гибель. Тож хотілося б врешті вже поставити жирну крапку в цьому питанні й зрозуміти, куди далі ми рухаємося, – сказав він. 
За їхніми словами, керівництво підприємства не заперечує проти такого кроку влади й готове всіляко сприяти, аби цьому місці з’явився доглянутий сквер.
Водночас, як зауважив депутат Тарас Коломієць, який опікується тамтешнім округом, ця територія давно мала б стати сквером.
– Хочемо надати цій території статус скверу і назвати його на честь видатного українця В’ячеслава Чорновола. Тим більше, поряд проходить вулиця, яка названа на його честь. В’ячеслав Чорновіл неодноразово бував у Черкасах, є Героєм України, видатною особистістю, загинув з думкою про Україну, – зазначив він. – Наші перемовини з керівництвом ПАТ “Юрія” завершилися позитивним результатом. Попереду зустріч із власником підприємства. Думаю, найближчим часом ми матимемо там сквер з фонтаном, пам’ятником В’ячеславу Чорноволу, дитячим майданчиком.
Принагідно, як розповів Олександр Радуцький, владці ознайомилися з тамтешнім виробництвом. Тут працює близько тисячі осіб.
1_761
2_663