На Смілянщині виявили незаконну порубку лісу

На Смілянщині виявили незаконну порубку лісу
в Новини

Незаконну порубку деревини виявили в межах Володимирівського лісництва Смілянського лісгоспу. Правопорушник, не маючи відповідного на те дозволу, самовільно проводив заготівлю деревини, в результаті чого працівниками держлісохорони було складено протокол правопорушення.

Про це повідомляє пресслужба Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Громадянин повністю визнав власну провину та добровільно сплатив до бюджету Балаклеївської територіальної громади суму, яка відповідає протоколу та заподіяній лісовій галузі шкоді.

“Зауважимо, за ці кошти можна було б повністю забезпечити себе деревиною у законному порядку. Замість витрат на організацію та відповідальність за правопорушення – закупівля пального, використання техніки, витрата часу, сплата немалих стягнень – легше було б звернутися до найближчого лісництва, де в межах чинного законодавства можна задовольнити власні опалювальні потреби”, – ідеться в повідомленні установи.

Нагадуємо: за незаконне вирубування дерев настає адміністративна або ж, в залежності від суми спричинених правопорушником збитків, кримінальна відповідальність. Про це говорить стаття 105 Лісового кодексу України, а тлумачать рівні відповідальності та покарання стаття 246 Кримінального КУ та стаття 65 Адміністративного КУ.