На святкування Рош ха-Шана в Умані діятиме зведений загін рятувальників

На святкування Рош ха-Шана в Умані діятиме зведений загін рятувальників
в Новини

У місті Умань на святкування єврейського нового року Рош ха-Шана буде створений зведений загін рятувальників чисельністю до 100 осіб, який протидіятиме можливим надзвичайним подіям під час проведення релігійних обрядів.

Наприкінці вересня на початку жовтня протягом тижня в Умані триватимуть релігійні заходи по святкуванню нового року Рош ха-Шана, в рамках якого до Умані, на могилу цадика Нахмана, з’їдеться, за цьогорічними оцінками, близько 30 тисяч хасидів.

В Управлінні ДСНС України в Черкаській області вже розроблений план по можливій протидії надзвичайним подіям під час проведення релігійних обрядів. Він був схвалений як представниками Ізраїлю, так і Службою з надзвичайних ситуацій України.

– У місті Умань буде створений зведений загін, – поінформував під час прес-конференції у виданні “Вичерпно” речник ДСНС України в Черкаській області Костянтин Проценко, – який складатиметься з рятувальників найближчих пожежних підрозділів м. Умані. Його чисельність буде до 100 осіб. Також ми передбачаємо створення 4-х мобільних постів, коли наші рятувальники будуть з вогнегасниками пересуватися серед прочан, 2-х стаціонарних постів – безпосередньо коло могили цадика Нахмана і місці компактного проживання прочан. Окрім того буде створений ще один водолазний пост на кар’єрі, який використовується хасидами для омовіння.

До слова, водолазам із року в рік доводиться приймати участь у порятунку хасидів. За останні п’ять років їм постійно доводилося надавати прочанам допомогу: на жаль, є два трагічні випадки і близько 5 осіб було врятовано.