На Уманщині з аграріями поспілкувалися влада і податківці

На Уманщині з аграріями поспілкувалися влада і податківці
в Новини

Ефективний діалог влади з сільгосппідприємцями сприятиме удосконаленню роботи аграрного сектору. На цьому наголосили під час проведення в Умані круглого столу «Податкова назустріч аграріям». У ній взяли участь народні депутати, представники ДФС України, Черкаської обласної влади, аграрних асоціацій.

За словами першого заступника голови ДФС України Сергія Білана, агросектор України – найважливіший в економіці країни. Черкащина ж – серед передових в аграрній галузі.

– Ми сьогодні тут, оскільки з 2 млн га землі на Черкащині 1 млн га –  сільгоспугіддя, – каже Сергій Білан. – Відтак спілкуємося відверто з практиками, тими, хто платить податки та надає робочі місця, адже вони з власного досвіду розуміють всі негаразди роботи податкової. Зауважу, діалог між владою і підприємцями має бути прямий відвертий і не конфліктний. Напрацьовані ж підприємцями і наявні в обласній адміністрації та ДФС ініціативи об’єднаємо, щоб запропонувати Міністерству фінансів для покращення роботи аграрного сектору.

Власне бачення вирішення проблем аграріїв запропонував до обговорення заступник голови Черкаської облдержадміністрації Ярослав Березань. Він наголосив на тому, що серед перспективних завдань обласної влади є не лише розвиток сільськогосподарського товаровиробництва, а й переробки його продукції.13988712_1763061123965500_806350702_n

– Концепція побудови індустріально-аграрних парків на території області для глибокої переробки сільгоспвиробництва – наш пріоритет, – зауважив Ярослав Григорович. – На індустріальних парках працює весь світ, це – передовий та успішний досвід.

Під час зустрічі учасники засідання обговорили також систему податкового законодавства.

За результатами проведеної зустрічі, вирішили створити робочу групу щодо особливостей оподаткування на базі Уманського, Маньківського і Жашківського районів. Її представники опрацьовуватимуть пропозиції, що надходитимуть від аграріїв, та працюватимуть над адаптацією законодавчих актів до рівня, що задовольняв би потреби держави і не стримував би зміцнення господарників.

Сайт Черкаської ОДА