На війні перемагає дух, а не зброя, – Патріарх Філарет

в Новини, Суспільство

Питання про об’єднання українського православ’я на сьогоднішній день дуже важливе. Про це в Чигирині під час вшанування героїв Холодного Яру сказав Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філаре́т.

 – Якби православна церкква не була розділена, то не було б ні захоплення Криму, ні війни в Донбасі. Тому що церква виховала б свою паству в любові до своєї Батьківщини, до України. А зараз московська церква виховує паству в любові до Росії. Тому і виникла ця війна.

Зараз народ побачив, яка церква з народом українським, а яка мовчить. Мовчить – московська, а київська – допомагає і нашим воїнам, і біженцям. Тому люди без волі свого духовенства вони переходять у київський патріархат. Це початок об’єднання усього українського православ’я. Коли ми об’єднаємося, то ніякий ворог з півночі нас вже ніколи не зачепить. Не те, що не подола, а не буде навіть робити ніяких спроб.

Духовна єдність українського народу має велике значення. Нехай Господь допоможе нам дійти до цієї мети, – сказав Патріарх Філарет.

Також Святійший Патріарх відзначив, що церква Київського Патріархату була зі своїм народом у часи Майдану, і буде й зараз – у часи війни.

 – Дух перемагає, а не зброя. Це всі знають, – ще раз наголосив на беззаперечній перемозі українського народу Філарет.