На Водохреще спецслужби чергуватимуть на чотирьох міських пляжах (ПЕРЕЛІК)

На Водохреще спецслужби чергуватимуть на чотирьох міських пляжах (ПЕРЕЛІК)
в Новини

На Водохреще в Черкасах рятувальники, водолази та медики ДСНС чергуватимуть у чотирьох місцях занурення. Про це повідомили на сайті ГУ ДСНС в Черкаській області.

Зокрема, слідкуватимуть за безпекою на воді на таких локаціях:

  1. Пляж розважально-оздоровчого комплексу «Бочка».
  2. Пляж розважального комплексу «Рів`єра».
  3. Пляж «Живчик».
  4. Пляж «Річковий порт» (вул. Козацька).

До свята Водохреща в області організовали 55 рятувальних постів із засобами порятунку людей на воді. На них чергують 146 рятувальників та водолазів ДСНС, а також 16 одиниць рятувальної техніки.

Головне управління ДСНС рекомендує усім, хто планує зануритися у холодну воду на Водохреще, дотримуватися важливих правил при здійсненні святкових обрядів. Рятувальники нагадують, що тривале перебування у крижаній воді призводить до переохолодження організму і як наслідок, у людини може статися напад судоми, зупинка дихання, можлива також втрата свідомості.

ОСНОВНІ ПОРАДИ:

  • Не занурюйтесь в необладнаних та не перевірених рятувальниками на безпеку дна місцях. Не варто розпочинати «хрещенські розваги» в місцях, де немає представників медичної та рятувальної служб.
  • Не вживайте алкоголь до і одразу після занурення.
  • Не дозволяйте пірнання дітей у холодну воду без нагляду батьків чи дорослих.
  • У жодному разі не пірнайте різко у воду. Заходьте в ополонку повільно й обережно. Уникайте великого скупчення людей біля купелі. Пам’ятайте, що глядачі не повинні виходити на кригу, а охочим варто дотримуватися черги та обережно підходити до ополонки.
  • Рекомендований час перебування у холодній купелі становить не більше 10 секунд, а пірнати можна не більше трьох разів. Після цього потрібно перевдягнутися у сухий теплий одяг і піти в підготовлене обігріте приміщення або автомобіль.