На зустрічі з редакторами говорили про проблеми комунальних ЗМІ та «гігієну» журналістів

в Новини, Суспільство

Сьогодні в обласній державній адміністрації пройшла зустріч представників влади з редакторами черкаських засобів масової інформації, на якій були присутні переважно районні ЗМІ, декілька обласних газет і лише кілька представників інтернет-видань.

На початку зустрічі заступник голови ОДА Юрій Сас зачепив тему державної інформаційної політики, яка, на його думку має активно підтримуватися й медійниками.

– Якщо до вас звертаються з пропозицією висвітлити таку тему: «Крим – це Україна», то мені здається тут не потрібно думати чи корисно це для редакції з інформаційної точки зору, привертатиме ця новина увагу чи ні. Всі ці питання, безумовно, відходять на другий план. Все це потрібно робити хоча б для того, щоб не програти оту інформаційну війну, яку не ми розпочали, але яку маємо виграти заради того покоління, яке буде повертати Крим, – сказав Юрій Сас.

– Крим – це Україна і крапка. Тут немає над чим дискутувати, – запевнив він.

Тема Криму плавно змінилася проблемами присутніх на заході комунальних ЗМІ, яка назрівала не один рік.

– Влада нарешті повинна визначитися: потрібні ми їй чи ні, – емоційно зазначила головний редактор ТРК «Жасмін» Жанна Гондарук. – Ми живемо від виборів до виборів. За рахунок цього тільки і виживаємо.

redaktory2

Підтримав її і керівник КП «Телекомпанія Умань» Олександр Солоп, зазначивши, що він уже два тижні не може зв’язатися з новим головою Жашківської райдержадміністрації. А тим часом їхня телекомпанія не так давно була під загрозою закриття через брак фінансування.

Порушили й тему дротового радіо. На думку Юрія Саса, у технічному плані воно є неконкурентоспроможним, тому найбільш розумна альтернатива – FM-мовлення.

Проте Алла Демченко, яка зараз представилася як медіа-експерт, відзначила, що напрацьовану роками інфраструктуру засобів масової інформації, ні в якому разі не можна втрачати.

redaktory3

Що ж до інтернет-ресурсів, то вони були зачеплені побіжно, та й то як ресурс, що, на думку заступника голови, викривляє інформацію.

– Рівень журналістики там опускається нижче плінтуса. Якісь підозри, припущення, вигадки видаються за факти. Не можна навішувати ярлики на людину, не маючи підстав. Повинна бути «гігієна», а її немає. Все зводиться до погоні за кількістю відвідувачів, – так оцінив роботу всіх без розбору інтернет-видань Юрій Сас, хоча і визнав, що все більше людей обирають як джерело інформації електронні, а не друковані ресурси.