Найбільше на Черкащині здорожчали яйця

Найбільше на Черкащині здорожчали яйця
в Новини

Головне управління статистики у Черкаській області повідомляє, що споживчі ціни по області в жовтні 2022 року порівняно з вереснем 2022 року зросли на 2,7 %.

Ціни на продукти харчування та безалкогольні напої підвищилися на 4,2 %. Найбільше (на 68,9 %) подорожчали яйця. На 10,7–1 % зросли ціни на фрукти, соняшникову олію, масло, макаронні вироби, сири, сало, свинину, рибу та продукти з риби, овочі, рис, молоко, безалкогольні напої, кисломолочну продукцію, цукор.

Водночас на 4,3 % подешевшали продукти переробки зернових. Алкогольні напої та тютюнові вироби зросли в ціні на 1,5 %, зокрема, алкогольні напої – на 1,8 %, тютюнові вироби – на 1,2 %.

Одяг і взуття подорожчали на 2,7 %, зокрема, взуття – на 4,1%, одяг – на 1,3 %.

Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,8% відбулося за рахунок здешевлення гарячої води на 27,6%.

Ціни у сфері охорони здоров’я зросли на 2,1%, що зумовлено подорожчанням амбулаторних послуг на 4 % та фармацевтичної продукції, медичних товарів та обладнання – на 1,8 %.

Підвищення цін на транспорт на 3 % спричинено переважно подорожчанням транспортних засобів на 9 %. У сфері зв’язку та освіти ціни залишилися на рівні 100 %. Послуги ресторанів та готелів стали дорожчими на 3,3 %.