Найбільший відсоток нещасних випадків в області припадає на промисловість та сільське господарство

Найбільший відсоток нещасних випадків в області припадає на промисловість та сільське господарство
в Новини

Про проблеми в галузі охорони праці йшлося нещодавно під час проведення семінару для спеціалістів з питань охорони та експертизи умов праці управлінь соціального захисту населення та інженерів з охорони праці інтернатних закладів області, інформує Департамент соцзахисту населення ОДА.

– Мета нашого заходу – привернути увагу керівників органів державної влади та суб’єктів господарювання до проблеми збереження життя і здоров’я працівників та культури охорони праці, – відкриваючи захід зазначив  Олег Шимчук, заступник директора департаменту соціального захисту Черкаської ОДА.

Про стан виробничого травматизму та професійної захворюваності поінформував присутніх начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві Василь Драченко.

– Найбільший відсоток нещасних випадків в області припадає на промисловість та сільське господарство, – повідомив він, – і левова частка цих випадків трапляються внаслідок порушення трудової дисципліни та невиконання вимог інструкції з охорони праці. На жаль, основною причиною виробничого травматизму залишається людський фактор. Тому зараз ми активно працюємо над впровадженням системи управління охороною праці на підприємствах. На 768 підприємствах області така система вже діє.

Головний інспектор відділу державного нагляду та контролю управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Роман Мотрійчук вкотре нагадав присутнім правила пожежної безпеки. В області з початку року зареєстровано 875 пожеж, з них найбільше – внаслідок необережного поводження з вогнем (372 пожежі) та з причин порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електроприладів (250 пожеж).

Крім того, слухачам семінару розповіли, як правильно встановлювати та надавати пільги та компенсації працівникам, що мають шкідливі умови праці.