Найближчими днями в Черкаській області оголошено штормове попередження!

Найближчими днями в Черкаській області оголошено штормове попередження!
в Новини

Бездощовий період в Черкасах триває вже 29 днів, що сприяє подальшому зростанню показника пожежної небезпеки. Саме тому, на 13-16 жовтня в області оголошено штормове попередження про пожежну небезпеку.

Про це повідомляють в Черкаському обласному гідрометцентрі.

Завтра спостерігатиметься суха, прохолодна погода. Середній добовий температурний фон очікується на 4-5° нижче кліматичної норми. Температура повітря вночі становитиме до +5º, а вдень − +6-11º. У другій половині тижня суттєвих погодних змін не передбачається, лише денна температура підвищиться на кілька градусів.

− Така погода сприятиме подальшому зростанню показника пожежної небезпеки, − повідомив начальник Черкаського обласного Гідрометцентру Віталій Постригань.Крім того, восени питання спалення сухої  трави, стерні на полях, сміття є поширеним явищем, однак це сприяє підвищенню ризику виникнення пожеж на присадибних ділянках в полі чи на городі.

Наслідки від спалювання листя, стерні і трави вкрай небезпечні, адже вогонь руйнує родючий шар ґрунту та знищує комах, які в ньому живуть. Значна кількість диму від випалювання сухої рослинності та її залишків погіршує якість повітря та впливає на стан здоров’я людей, а саме: сприяє збільшенню кількості запальних захворювань органів дихання й очей, захворювань серцево-судинної системи. Тому не допускайте спалювання сухої трави, сміття та залишків рослинності, щоб не провокувати цим виникнення пожеж та забруднення повітря, котрі можуть завдати чимало шкоди здоров’ю людей і навколишньому середовищу!