Нардеп Кужель у Черкасах представила нового очільника обласного виборчого штабу ВО “Батьківщина”

Нардеп Кужель у Черкасах представила нового очільника обласного виборчого штабу ВО “Батьківщина”
в Новини, Політика

Сьогодні з робочим візитом до Черкас завітала народний депутат України від фракції ВО “Батьківщина” Олександра Кужель, яка в першу чергу представила нового очільника обласного виборчого штабу партії. Ним став депутат Черкаської міської ради Юрій Тренкін, який відповідатиме за всі виборчі процеси на території області, окрім міста Черкаси. 

Пані Кужель нагадала, що в Черкаській області вона не гість, оскільки з 1 січня є куратором регіону, тому дуже близько знайома і з його потребами, і з його проблемами.

– Я тільки за місяць привезла Юрію (Тренкіну – ред.) величезну папку відповідей на листи з питань, по яких до мене зверталися черкащани. І це не питання підвищення пенсій. Це такі болючі питання як рейдерство, беззаконня, питання щодо того, що робить прокуратура, коли вона більше цікавиться підприємницькою діяльністю, а не розслідує вбивства дупутатів, – розповіла Олександра Кужель.

Нардеп відвідала низку підприємств Черкас, зокрема, фармацевтичні. Її обурив той факт, що більшість фармацевтичних компаній змушені збувати свою продукцію за кордон, в той час як державою не було замовлено жодної вакцини проти туберкульозу, яка виробляється і на одному з підприємств, що розташоване на Черкащині.

Зачепила Олександра Кужель і тему децентралізаційних процесів в області. На її думку, держава повинна не тільки передавати повноваження на місцевий рівень, а ще й обов’язково фінансово їх підкріплювати.

– Найважливіше в децентралізації, коли ми не тільки повноваження передаємо… Ми маємо право давати повноваження, тільки коли ми під це даємо кошти. Ви також знаєте, що по ОТГ залишили горизонтальне вирівнювання. Що це означає: ОТГ може залишати у себе кошти на одного мешканця в межах 1700 гривень, все, що перевищує, по горизонтальному вирівнюванню переходить до району, – зауважила Олександра Володимирівна.

Також велику увагу нардеп Кужель приділила питанню розвитку підприємництва як на Черкащині, так  і загалом в Україні. На її думку, для розвитку і процвітання держави – спрощення умов введення бізнесу має бути одним із ключових питань. Наразі, вважає вона, бізнес перебуває не завжди у вигідних умовах, дуже часто громадяни не можуть навіть відкрити власну справу через відсутність прозорості.

– Я буду на наступному тижні обов’язково зустрічатися із міністром соцполітики Ревою, оскільки вони змінили повністю закон про дерегуляцію (спрощення умов введення бізнесу – ред.). Вони ніби як все спростили і все відмінили. А коли все відмінили, вони перевели всіх підприємців на загальну систему введення кадрового обліку. І тепер кожен підприємцець, якщо він має дві наймані особи, повинен мати кадрове бюро, вести кадрову справу, звітувати кожен місяць по всім професіям. Відверто, за таких умов можна і не починати справу. Тому будемо з цим розбиратися, бо говоримо про спрощення, а маємо такі неприємні факти, – відзначила Олександра Кужель.