Нардепи підтримали «закон про олігархів» та хочуть внести їх всіх в Реєстр

в Новини

Фото Главкома

Народні депутати підтримали  проєкт Закону України № 5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов`язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)». Про це повідомляє «Урядовий портал».

За словами Міністра юстиції Дениса Малюська, законопроєкт визначає критерії, за якими особа вважається такою, що має значну економічну або політичну вагу в суспільному житті, тобто є олігархом.

«Всього є чотири ознаки, за якими визначатиметься, чи є та чи інша особа олігархом. Для того, щоб особа була визнана олігархом, достатньо трьох з чотирьох підстав», — зазначив очільник Мін’юсту.

Також, відповідно до законопроєкту, пропонується створити Реєстр олігархів та визначити порядок включення осіб до Реєстру та наслідки такого включення. Рішення про включення до цього реєстру приймає Рада національної безпеки і оборони України. Міністр зауважив, що РНБО може прийняти таке рішення за поданням будь-якого члену РНБО, Кабінету Міністрів України, СБУ, Нацбанку або Антимонопольного комітету.

«Внаслідок прийняття рішення про включення особи до Реєстру олігархів встановлюються обмеження для таких осіб. Обмеження включають заборону фінансування політичних партій, пряму або опосередковану заборону участі у великій приватизації, подання декларацій, а також  обов’язкове декларування топ-чиновниками контактів з олігархами або їх представниками», — заявив Денис Малюська.

Крім цього, запропонований законопроект визначає правові підстави для прийняття рішення про виключення осіб з Реєстру олігархів та встановлює, що у разі його прийняття, законопроєкт діятиме протягом 10 років з дня набрання ним чинності.

Можливо Вас зацікавить

Новини
Як зароджувалося вуличне освітлення у Черкасах
Новини
Черкаські лікарі дістали голку із дихальних шляхів дитини (ФОТО)
Новини
Як обрати туристичний пальник?