Народні депутати на інвестфорумі розповідали про економічне диво та те, як уникнути хабарів

Народні депутати на інвестфорумі розповідали про економічне диво та те, як уникнути хабарів
в Економіка, Новини

Головною передумовою для розвитку економіки є розвиток промисловості. Всі інші сфери, зокрема, туристична – це лише додаток, – вважає народний депутат України, голова комітету Верховної ради з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

Про це він заявив під час Міжнародного інвестиційного форуму, що проходить на Черкащині.

Депутат, якого називають лобістом промисловості в парламенті, зазначив, що нині в Україні немає дієвих інструментів індустріального розвитку. А от індустріальні парки, про створення яких на Черкащині нині йде мова, входять у топ-5 механізмів залучення інвестицій.

– Можу навести простий приклад. Я був у Ізраїлі і бачив містечко у пустелі Маале-Адумім, де живуть 42 тисячі осіб, – розповів він. – Саме існування цього містечка палестинці вважають загрозою для себе. Але там створили економічне диво. Одного й того ж мера в них переобирають уже 24 роки. Секрет простий – коли він прийшов на посаду, то вирішив зробити індустріальний парк. І зараз цей парк – це економічний сенс цього міста. Нині там працюють близько 300 компаній. Безробіття становить 0,7 відсотків. Мер знає всіх безробітніх по прізвищах.

За словами депутата, середня зарплата в диво-містечку – 2,5 тисячі доларів. Їхній слоган – «якість життя понад усе». Туди їдуть працювати тисячі палестинців. При цьому чверть населення – вихідці з нашої та сусідньої країн. Навіть заступник мера – українець за походженням.

– І це там, де є багато протиріч і тероризм, – наголосив Віктор Галасюк. – А українська влада питає, яке може бути економічне зростання,  коли в країні нестабільність і гібридна війна. Хай ці недолугі посадовці поїдуть туди і подивляться! Ізраїль живе у надзвичайному стані вже довгі роки. Хто не хоче робити, той завжди шукає виправдання.

Депутат переконаний – таке саме диво можна створити будь-де, навіть в Україні, треба лишень захотіти.

Ну і, звичайно, щоб були індустріальні  парки, треба необхідні галузеві умови. Над їх створенням потрібно  працювати.

– У планах – чимало законопроектів. От ми в парламенті вибороли мораторій на вивезення деревини. І за півроку дії він показав результат, – навів приклад Галасюк.

Про дію нових законопроектів згадав і народний депутат, секретар комітету з питань фінансової діяльності та банківської діяльності у Верховній раді Максим Поляков.

За його словами, за останній рік завдяки реалізації нових законопроектів, зокрема, тих, що допомагають бізнесу, вдалося багато чого досягти. Так, завдяки нещодавно прийнятому законопроекту  у Ватутіному було запущено нове підприємство, яке нині вже ефективно працює.

Якщо ми будемо і надалі так працювати, захищаючи свого виробника, то нам не потрібно буде ні на кого сподіватися, – впевнений депутат:

– Два роки тому ми створили агентство розвитку бізнесу, яке фінансують виключно бізнесмени області. І от ми цього підприємця провели абсолютно по всіх структурах. Вдалося зробити все так, щоб він не заплатив нікому на жодному етапі будь-якого хабаря, хоча були певні нюанси. Думаю, це велика перемога. Треба, щоб підприємці навчилися не давати хабарі. А туди, де від бізнесу нічого такого не вимагають, заходитимуть й інвестори.

На думку Максима Поляков, діалог бізнесу з податківцями, екологами, правоохоронцями тощо має бути прямим – у вигляді зустрічей та обговорень. Тоді вдасться уникнути хабарів.