Наша позиція – проведення чесних прозорих виборів, – Роман Діскант

Наша позиція – проведення чесних прозорих виборів, – Роман Діскант
в Новини

Вчора представники восьми політичних партій зібрались на круглий стіл «Не дамо зірвати вибори в Черкасах». Приводом для обговорення стала загроза зриву проведення виборів у Черкасах, 25 жовтня,  і поведінка Партії вільних демократів.

Нагадаємо, нещодавно ЦВК розпустила Черкаську територіальну виборчу комісію за систематичне порушення закону і невиконань рішень суддів. До того вже “минула ТВК” з виборів зняла кандидата в мери Сергія Одарича і весь список його політсили – Партію вільних демократів.

На круглому столі більшість черкаських політичних партій виступили проти постанови ЦВК  щодо розпуску ТВК і вважають її незаконною і безпідставною. Зокрема, голова міської організації ВО “Батьківщина” Роман Діскант зазначив, що ситуація, яка склалася видно “комусь не на руку”.

– Нинішній виборчий процес відбувається не за тим сценарієм. Представники ПВД просто бачать, що не можуть чесно перемогти і зривають вибори у нашому місті. До того ж маємо розпущені ТВК і ДВК. А у нас залишилось тільки 9 днів до 25 жовтня. Тому наша позиція – якнайшвидше все владнати і провести чесні прозорі вибори, – сказав Роман Діскант.

На його думку, тільки жителі міста Черкаси повинні мати право на волевиявлення. І тільки вони повинні вибирати собі чинновників

– Я вважаю, що лише черкащани мають право когось вибирати і розпускати. Не ЦВК, ТВК, а тільки містяни. В той же час, хочу зазначити, не повинно бути “виділених” партій. Для всіх є чіткі правила участі у виборчому процесі. Ці правила зараз прописані в Законі України “Про місцеві вибори 2015”. Особисто у мене до ЦВК було одне чітке запитання: “Які критерії вони використовують під час перегляду документів наданих кандидатами?”. Зараз виходить, що не до усіх вони однакові. ПВД вважає себе  трішки вищими і кращими, ніж інші. Кандидати від ВО “Батьківщина”, наприклад, завжди ретельно готують свої документи для реєстрації. Тому те ж саме ми вимагаємо від наших колег, партнерів (інших політсил). Тому ще раз наголошую, тільки черкасці мають право вибирати, хто достойний стати депутатом чи мером, – висловив свою позицію Діскант.

diskant