Натанаель, Магільда, Сальма… Якими незвичними іменами називають черкащани своїх дітей

maluk
besplatka_728_90_ukr

Як човен назвеш, так він і попливе – говорить народна мудрість. Існує думка, що подальше життя дитини якимось чином пов’язане з його іменем. Можливо, тут є доля правди. Тому журналіст інтернет-видання «ВиЧЕрпно» поцікавився, якими незвичними іменами називають батьки маленьких черкащан.

У Соснівському районному у місті Черкаси відділі ДРАЦСі визначили такі рідковживані імена за останні півроку:

серед хлопчиків: Натанаель, Устим, Сава, Тагір;

серед дівчаток: Аліана, Магільда, Альвіна, Сальма, Олівія.

- Часто незвичні імена дають дітям, коли один з батьків іноземного походження. Але найчастіше — це данина моді, — пояснює начальник Соснівського районного у місті Черкаси відділу ДРАЦС головного територіального управління юстиції у Черкаській області Ольга Добровольська.

Раніше часто давали дітям подвійні імена, типу Анни-Марії. У цьому році такого не спостерігалося. Також Ольга Миколаївна говорить, що батьки частіше звертають увагу на релігійні свята і за іменами святих називають дітей.

А от найпоширенішими іменами маленьких черкащан за останні півроку є:

серед хлопчиків: Максим, Артем, Олександр, Дмитро, Іван;

серед дівчаток: Анастасія, Вероніка, Єлизавета, Анна, Марія, Злата.

Ольга Добровольська розповідає, що дуже часто батьки називають дітей граматично спотвореними іменами, що не може не засмучувати:

- Ми переконуємо батьків, щоб не називали дітей на російську манеру. Нікіти через «і» і Дєніси через «є» — це занадто. До нас приходять діти, яких по батькові Нікітовни. Такі імена звучать некоректно. Ми говоримо батькам – називайте своїх дітей, як хочете, але ім’я повинно бути записано граматично правильно. Не треба перевертати нашу мову з ніг на голову.

Проте все-таки радує те, що батьки прислухаються до порад працівників ДРАЦСу, говорить Ольга Миколаївна.

У кожного дитина  — єдина і неповторна. Тому батьки хочуть, щоб їхній малюк мав найкрасивіше ім’я, дуже часто рідкісне і зовсім незвичне для українців. Але не важливо, яке ім’я отримає малюк. Головне, щоб і Натанаелі та Магільди, і Олександри та Анастасії були любимими.

KAYLAS_BC

Можливо Вас зацікавить