Національна рада реформ схвалила Комплексну програму розвитку фінансового сектору України до 2020 року

в Новини

Під час чергового засідання Національна рада реформ підтримала та схвалила Комплексну програму розвитку фінансового сектору України до 2020 року.

Комплексна програма створена спільно представниками регуляторів фінансового ринку. До обговорення проекту Комплексної програми були залучені представники експертних і наукових кіл, які надали низку пропозицій та зауважень. Також під час розроблення зазначеної програми були враховані рекомендації міжнародних фінансових дорадчих та донорських організацій. Презентований проект Комплексної програми отримав схвальну оцінку як від учасників ринку, так і від представників інститутів громадянського суспільства.

На засіданні Національної ради реформ Комплексну програму презентував перший заступник Голови Національного банку України Олександр Писарук.

«Основна мета Комплексної програми – побудувати в Україні повноцінний, дієвий та ефективний фінансовий ринок, збалансовано розвивати усі сегменти ринку, розбудовувати його інфраструктуру та зміцнювати його стійкість до зовнішніх загроз. Лише так зможемо сприяти економічному розвитку країни та інтегруватись у європейський економічний простір на конкурентних засадах», – заявив Олександр Писарук.

Перший заступник Голови Національного банку України висловив упевненість, що Комплексна програма чітко реалізовуватиметься завдяки докладному та прозорому плану дій, викладеному в ній. Зокрема, програма передбачає 3 етапи впровадження реформ: вирішення проблем минулого та очищення фінансового сектору, закладення фундаменту для розвитку системи та реалізацію заходів щодо самого розвитку.

Заходи Комплексної програми здійснюватимуться за трьома ключовими напрямами: забезпечення фінансової стабільності, розбудова інституційної спроможності регуляторів фінансового ринку, захист прав споживачів та інвесторів фінансового сектору.

– Важливо те, що в Комплексній програмі зазначені конкретні критерії виконання, тож відслідковувати її реалізацію буде легко. Запрошуємо до моніторингу реформ громадських активістів та ЗМІ, – заявив Олександр Писарук.

Ознайомитися з докладною інформацією про етапи, напрями та індикатори ефективності Комплексної програми можна на сайті reforms.in.ua.

За інформацією Національного банку України