Навчальні заклади області готові забезпечити підприємства кваліфікованими кадрами

Навчальні заклади області готові забезпечити підприємства кваліфікованими кадрами
в Новини

На цьому наголосив під час зустрічі з керівниками профтехнічних навчальних закладів та підприємств Черкащини заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль. За його словами, в означеному напрямку обласна влада ставить перед собою два важливих завдання: відновлення діяльності промислових підприємств, шляхом сприяння збільшення кількості замовлень продукції, а також забезпечення студентів навчальних закладів професійно-технічного напрямку можливістю на старших курсах проходити виробничу практику на конкретних підприємствах із перспективою подальшого працевлаштування, інформує прес-служба ОДА.

– Виклики сьогодення зумовили посилення нашої тісної співпраці з підприємствами оборонно-промислового комплексу й тими, що можуть бути залучені до виробничої кооперації з підприємствами – учасниками Державного Концерну «Укроборонпром», – зазначив Віталій Коваль. – Нагадаю, 2 жовтня цього року було підписано Меморандум між «Укроборонпром» та обласною адміністрацією.

Як зазначає Віталій Володимирович, область вже має каталог спеціалізованої продукції, зокрема такої, що потребує імпортозаміщення. «Це – реальні кроки для завантаження підприємств промисловості та машинобудування, – каже заступник голови, – що дозволить ефективніше використати їх наявний потенціал, матеріальну базу та обладнання. А реалізація цих проектів потребуватиме залучення висококваліфікованих робітничих та інженерно-технічних кадрів».

IMG_1786

Віталій Коваль запевнив керівників підприємств у тому, що навчальні заклади Черкащини сьогодні мають змогу забезпечити їх висококваліфікованими й відповідальними працівниками. «У цьому й сам переконався, – сказав Віталій Володимирович, – особисто відвідавши декілька з них за останні півтора роки. Маю зауважити, що нині на ринку праці існує попит на слюсарів, малярів, інженерів, електрозварників, системотехніків та інших. А тому маємо скоординувати сили та працювати на результат».

– Спільна комунікація між виробничниками й тими, хто надає кадри, дозволить забезпечити підприємства області надійними кадрами, – долучився до розмови директор Департаменту освіти і науки ОДА Валерій Данилевський. – Більше того, це дасть можливість нам вийти на всеукраїнський рівень, щоб у подальшому ті підприємства, які працюють з Укроборонпромом, пропонували наших фахівців на всеукраїнському ринку.

Валерій Данилевський поінформував присутніх про навчальні заклади Черкащини, які сьогодні готують потрібних для підприємств області спеціалістів, зокрема в інженерії, електротехніці, економічній, автотранспортній сферах тощо.

У ході зустрічі директор ПАТ «Черкаський приладобудівний завод» Володимир Соломко повідомив, що, приміром, їхнє підприємство нині розробляє бізнес-план з виробництва електричних конвекторів, також виготовлено проект розробки побутових електричних печей, а ще планують виробляти електричні чайники.

– Очікуємо, що вже наступного року весною ми розпочнемо активно виробляти електричні конвектори, – зазначив Володимир Андрійович. – І для цього нам потрібно буде із сотню нових працівників.

За словами начальника управління промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Юрія Панченка, керівництво черкаського «Фотоприладу» повідомило про потребу в близько сотні працівників вже до кінця року.

Представники навчальних закладів, уважно вислухавши владців та керівників підприємств, зазначили, що для них важливими є конкретні кваліфікаційні вимоги до спеціалістів, які вони готові були б взяти на виробництво. Це дозволить на відповідному рівні готувати їхніх студентів.