
Незаконно отримала 200 тис гривень соцдопомоги: на Уманщині судитимуть шахрайку

Чотири танки та 840 осіб за добу: втрати рашистів на фронті – зростають

У Черкасиобленерго змінився графік прийому споживачів

“Жовтий” рівень небезпеки: на дорогах в області утримається ожеледиця

У Черкасах уже видали близько 2500 карток містянина

Оформлений ID-паспорт можна отримати в будь-якому підрозділі Міграційної служби

У Черкасах п’яний чоловік знущався із собаки

Французька асоціація допомагатиме ВПО у Черкасах

Ухилянту з Уманщини загрожує до п’яти років в’язниці

На Черкащину повертаються морози

Під час виконання бойового завдання на Донеччині загинув 22-річний житель Черкащини

Умовний термін отримав черкащанин, який поширював у соцмережі комуністичну символіку

“Гвардія наступу”: На Черкащині створили бригади добровольців для боротьби з ворогом

Черкаські художники посіли призові місця на всеукраїнському конкурсі
- Видання Вичерпно
- Новини
- Незаконно отримала 200 тис гривень соцдопомоги: на Уманщині судитимуть шахрайку
Навіяно театральним фестивалем «Сцена людства»

Німеччина. Бад-Урах.
«Ніщо не є таким вільним, як думка людини»
Девід Юм
Театр змінився. Червоною ниткою проходить нова подача класично життєвих проблем і ситуацій. Театральне мистецтво не робить висновки за глядача і не дає готові відповіді на питання. Сцена ставить проблеми – рішення шукає глядач (хочеться вірити, що переважна більшість таки шукає, адже на фестивалі був майже аншлаг, що викликало справжній захват!). Взагалі здалося, що театр на Черкащині здобуває «друге дихання». Навіть не знаю, що визначає таку тенденцію – креативний менеджмент чи зростання рівня міської культури. Дуже хочеться, щоб тенденція виявилась стійкою. Європейська художня культура намагається поєднати простоту і доступність виконання і потужний смисловий шар. Думати, думати і ще раз думати. Думати критично. Думати по-своєму. Або замислитись.
Мистецтво (і театральне мистецтво як окремий напрямок) існує в суспільстві, заради суспільства і через суспільство. Шляхом мистецтва (правильно сказати «й мистецтва в тому числі») до суспільства доноситься певна ідея. Тобто мистецтво є одним шляхом поширення ідей, авторських позицій тощо. «В усякому творі мистецтва, великому або малому, все зводиться до концепції» — твердив Гете.
Мистецтво бере з філософії абстрактну ідею і розкриває її через художній образ. Бажання бачити ідею (тобто суть) викликає до життя мистецький напрямок з філософським корінням – концептуалізм (от лат. conceptus — мысль, представление). Концептуалізм в мистецтві вимагає усвідомлення (пам’ятаєте – думати!!!) того, що пропонується для перегляду. Тобто – емоції вторинні (або неважливі), спочатку мислення. Ще концептуалізм змушує ДО-думати. В частинці ДО криється власна позиція, власне Я (омріяні європейські цінності!).
Яскравим представником концептуалізму є Джозеф Кошут. Його позиція полягає в тому, що ідея (концепція), яка лежить в основі художнього твору, є вищою за форму самого твору. Так в наше життя входить термін і явище, який визначає міську культуру Європи – інсталяція.


Так і сучасний театр – змушує осягнути ідею. Але – головніше – змушує ДУМАТИ.
