НБУ планує встановити «банківські» вимоги до прозорості структури валютообмінних установ

НБУ планує встановити «банківські» вимоги до прозорості структури валютообмінних установ
в Новини

Національний банк планує встановити вимоги щодо прозорості структури власності небанківських установ, що здійснюють діяльність з обміну валют. В Україні такі послуги надають чотири небанківські установи, які мають близько 1 850 структурних підрозділів. Очікується, що вимоги до валютообмінних установ будуть аналогічні тим, що висуваються до банків, повідомляють в НБУ.

− За останні два роки Національний банк не видав жодної ліцензії на здійснення валютно-обмінних операцій. Це дуже складний ринок, що може безпосередньо впливати на фінансову стабільність держави. Останнім часом ми бачили багато зловживань, пов’язаних із «сірим» або «чорним» ринком валюти, шахрайством тощо. Тому ми плануємо до кінця року врегулювати низку питань стосовно вимог до таких установ, − заявив перший заступник Голови Національного банку Олександр Писарук.

За його словами, планують запровадити додаткові вимоги щодо капіталу таких небанківських установ, прозорості їх структури, ділової репутації власників. Національний банк також приділяє значну увагу підвищенню рівня безпеки пунктів обміну валют та їх клієнтів, тож у подальшому посилить вимоги до приміщень, захищеності кас та сейфів. Крім того, кожен пункт обміну валют повинен бути обладнаний реєстратором розрахункових операцій.