Не чіпай: правоохоронці нагадують правила поведінки під час виявлення небезпечної знахідки

Не чіпай: правоохоронці нагадують правила поведінки під час виявлення небезпечної знахідки
в Новини

За 64 доби повномасштабних воєнних дій не залишилось місця на карті України де не відбулося вибуху ракети, пострілу чи прямих військових зіткнень. Після кожного такого військового відлуння залишається заміновані міста, спалена техніка ворога, боєприпаси які не вибухнули, повідомляють на сторінці Поліції Черкаської області.

Крім того окупант не нехтує ніякими способами щоб завдати непоправимої шкоди не тільки військовим а й цивільним – розставляючи «розтяжки», мінуючи різні побутові предмети. Все це становить смертельну загрозу для кожного із нас.

Нагадаємо, на Уманщині, яка в перші дні війни постраждала від обстрілів ракет, поліцейські вибухотехнічної служби спільно з піротехніками ДСНС обстежили 7,1 тис. гектарів території. Лише під час обстеження 9 гектарів було виявлено та знешкоджено 281 вибухонебезпечний предмет.

Наразі ситуація в регіоні спокійна, але правоохоронці Черкащини нагадують про правила поведінки під час виявлення небезпечної знахідки та наголошують на дотримані всіх обмежень під час воєнного стану.

Що робити, якщо ви побачили вибухонебезпечний предмет:

1. У жодному разі не торкатися знахідок власноруч і не дозволяйте це робити іншим. Категорично забороняється переміщувати вибухонебезпечні предмети, намагатися розібрати їх, заносити у приміщення, закопувати у землю, кидати у водойми тощо.

2. Відійти від підозрілого предмета якомога далі.

3. Позначити місце знахідки.

4. Негайно повідомити про небезпечну знахідку до поліції на спеціальну лінію 102.

5. Дочекатися приїзду фахівців із знешкодження вибухонебезпечних предметів і вказати місце розташування підозрілої знахідки.