Не рівнятися на календар Або жінок потрібно любити не тільки 8 березня

в Блоги Новини Оксана Швед Суспільство

Наближається 8 березня. Покищо його не «декомунізували», тому черкащанки, як і решта українськиїх жінок, цьогоріч ще зможуть вдосталь насолодитися вихідним днем і відсвяткувати його.

І без того підприємливі  Черкаси сьогодні перетворилися на справжню Мекку для продавців і покупців. Особливо вражає площа перед ЦДЮТ, яка і в звичайні дні багата на торгівельні точки і схожа на такий собі ринок-шапіто, який вранці розкладається, ввечері збирається і так щодня.

Нині на площі ведуться роботи, однак черкаським «комерсантам» це не заважає, навпаки, на плитці стояти зручніше. Отож проходячи, вірніше, маневруючи між різноманітними «точками», можна трохи роздивитися, що пропонують містянкам до свята. І якщо пильно приглянутися, то складається враження, що черкаській жінці треба не так вже й багато: щось вибране із гір білизни (яка лежить купами або тріпочеться там просто на вітрі) і букет або вазон запашних квітів, до якого можна додати кілограм цукерок, мандаринів або пряник із написом «З 8 березня!». Все це  вкупі виглядає досить вражаюче і…сумно.

Ні, не подумайте, що я не люблю квіти, я їх просто обожнюю. Чи що я проти того, щоб чоловіки радували своїх дружин гарними обновками. Але ж не так це має бути! Не в центрі міста, не під ногами, не білизна поряд із сиром і тюлькою, песиками і цукерками…

Хочу бачити місто, де квіти на площах ростимуть лише на клумбах, для собак зроблять гарні притулки, а продавці тюльпанів торгуватимуть у відведених для цього місцях і в комфортних мовах. І чомусь мені здається, що цього хотіли б більшість черкаських жінок.

До слова, багато жінок, із якими доводилося обговорювати тему відміни вихідного дня 8 березня, чомусь вважають, що разом із можливою відміною вихідного у цей день у них забирають і право на увагу, квіти та подарунки.

Особисто я не проти, щоб це свято аж так не відзначалося на всеукраїнському рівні. Все-таки не дуже приємно знати, що хтось пов’язує його з комунізмом, повіями чи ще чимось.

Однак і не заперечую, що з приходом весни всі жінки хочуть уваги, тепла і квітів, і чоловіки мають враховувати саме це, а не рівнятися на календар. Тому що головне, що потрібно жінці – це увага і впевненість у тому, що вона кохана й потрібна. А показувати це 8 березня, на якусь іншу дату чи щодня – кожен хай вирішує сам.

І ще — щоб не ображати прекрасну половину держави, народним обранцям слід задуматися над тим, що пора вводити своє, нове свято – День українського жіноцтва…

Можливо Вас зацікавить

Андрій Бортник
БЛОГ: Чому кожен мешканець щомісяця переплачує більше третини за вивезення ТПВ?
Блоги
БЛОГ: Ключовим в моїй передвибочій програмі є пункт, про те, що в місті має бути створена «Агенція розвитку, інвестицій та промоції Черкас», — Сергій Рубан
Блоги
БЛОГ: Хто з черкаських політиків підтримує «меморандум» з ОПЗЖ, — Дмитро Кухарчук