Невідповідність тарифів призвела до чималої заборгованості по зарплаті на комунальному підприємстві

в Економіка, Новини

Комунальне підприємство «Водоканал» Ватутінської міської ради заборгувало своїм працівникам 585,6 тис грн заробітної плати. Причиною виникнення такої суми боргу, за словами міського голови Василя Гончаренка, стала несплата за надані послуги абонентами. Основними боржниками є комунальні підприємства «Водоканал» та «Водопостачання та водовідведення» Звенигородської міської ради, заборгованість яких становить 3408,8 тис грн та 812,4 тис грн відповідно.

Вказані цифри були озвучені на засідання тимчасової комісії обласної державної адміністрації з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат.

КП «Водоканал» Ватутінської міської ради неодноразово зверталось до Господарського суду Черкаської області, яким було винесено рішення про стягнення заборгованості з дебіторів, однак вони на даний час не виконані.

Самі ж боржники скаржаться, що не можуть розрахуватися із Ватутінським «Водоканалом» із-за скрутного фінансового становища.

– Причиною виникнення заборгованості є невідповідність у тарифах за послуги водопостачання та водовідведення, а також те, що підприємство використовує лише 20 % своєї потужності, – зазначив заступник міського голови міста Звенигородка Михайло Золотько.

Збитки за рахунок невідповідності затверджених тарифів на підприємстві складають більш ніж 150 тис. грн. щомісячно. Як наслідок, накопичується заборгованість за електричну енергію, перекачку та очистку стічних вод Ватутінським КП «Водоканал».

Головуючий на комісії перший заступник очільника області В’ячеслав Горобець зазначив, що проблема невідповідності тарифів не нова, однак Ватутінське КП «Водоканал» виставляє рахунки за надані послуги в межах законодавчо встановлених тарифів, тому, окрім констатації факту заборгованості, керівництву Звенигородського КП «Водопостачання та водовідведення», а також міській владі міста Звенигородки та Звенигородської райдержадміністрації потрібно серйозно підійти до цього питання і, у разі необхідності, залучити спеціалістів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики.