Невиконання приписів та інших законних вимог посадових осіб рибоохорони тягне за собою накладання штрафу

Невиконання приписів та інших законних вимог посадових осіб рибоохорони тягне за собою накладання штрафу
в Новини

Статтею 13 Конституції України передбачено, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Одним із природних ресурсів належних Українському народу є водні біоресурси. Державний контроль у сфері охорони, використання і відтворення даного ресурсу здійснюється Державним агентством рибного господарства України та його територіальними органами, яким на території Черкаської області є Черкасирибоохорона. З цією метою посадові особи Черкасирибоохорони (державні інспектора) наділені повноваженнями, передбаченими статтею 10 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів».

Громадяни, посадові особи підприємств, установ та організацій мають сприяти у здійснені посадовими особами Черкасирибоохорони повноважень, передбачених законом, не допускати протидії законним вимогам цих осіб.

Нагадуємо, що згідно статті 188-5 КУпАП невиконання законних розпоряджень чи приписів, інших законних вимог посадових осіб органів рибоохорони, ненадання їм необхідної інформації або надання неправдивої інформації, вчинення інших перешкод для виконання покладених на них обов’язків – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від дев’яти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (153 – 255 грн) і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до сорока п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (255 – 765 грн).

При цьому, під невиконанням законних розпоряджень чи приписів, інших законних вимог посадових осіб органів рибоохорони слід розуміти невиконання громадянином чи посадовою особою вимог посадової особи органу рибоохорони, спрямованих на реалізацію повноважень, передбачених Законом України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», Законом України «Про тваринний світ», Правилами промислового рибальства в рибогосподарських водних об’єктах України, Правилами любительського та спортивного рибальства, Положенням про Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Черкаській області та іншими нормативно-правовими актами.

Ненаданням необхідної інформації або наданням неправдивої інформації, вчиненням інших перешкод для виконання покладених на посадових осіб рибоохорони обов’язків є дії громадян чи посадових осіб, що спричинили ненадання необхідної інформації або надання неправдивої (недостовірної) інформації,  вчинення будь-яких перешкод (недопущення до об’єкту, погроза, перешкоджання діяльності тощо) посадовим особам органів рибоохорони під час здійснення ними власних повноважень.

“Отже, шановні громадяни, допоможіть зберегти водні біоресурси шляхом дотримання норм діючого законодавства України та сприяння у виконанні посадовими особами Черкасирибоохорони покладених на них повноважень. Не вчиняйте дій, що стануть підставою для притягнення вас до відповідальності за статтею 188-5 КУпАП” – звертається до черкащан начальник Черкасирибоохорони Д. Дядик.

За інформацією Черкасирибохорони