Поширити

Близько 2 тис ВІЛ-інфікованим черкащанам загрожує смерть без потрібних медичних препаратів

Близько 2 тис ВІЛ-інфікованим черкащанам загрожує смерть без потрібних медичних препаратів

Сьогодні у прес-центрі Черкаської облдержадміністрації відбулося чергове засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Одним із питань, що обговорювалися, було – порятунок людей, що живуть з ВІЛ/СНІД.

За словами заступника головного лікаря Черкаського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Ірини Білоус, за минулий рік в нашій області на диспансерному обліку перебувало 895 хворих на СНІД, із них близько 96 % – хворих на туберкульоз. Також протягом минулого року вперше встановлений діагноз СНІД 284 хворим. Є певні регіони, в яких захворювання на ВІЛ-інфекцію та туберкульоз вище – це Ватутінський, Черкаський, Чигиринський, Маньківський та Канівський райони. Також Ірина Вадимівна зазначила, що переважно хворіють молоді люди репродуктивного віку, 93 % людей віком 25-49 років, більшість чоловіків. Основною причиною смерті хворих на СНІД є туберкульоз. 33 % хворих на момент смерті отримували антиретровірусну терапію.

– Питання замісної підтримуючої терапії (ЗТП) обговорюється вже декілька років і те, що сьогодні існують проблеми, це говорить лише про те, що не існує механізму, який би дозволяв отримувати людям послуги безбар’єрно. Моя мета, як керівника організації, збільшити доступ людей, які отримують ЗТП, до лікування, до соціальних послуг, – повідомила голова правління Черкаської благодійної організації людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом «Від серця до серця» Наталія Несват.

Депутат Черкаської обласної ради, член обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Світлана Трофімова зазначила, що сьогодні склалася критична ситуація із закупівлею необхідних препаратів для хворих, їх просто немає.

– Вимушена заміна препаратів б`є по кишені, здоров`ю та життю. 30 тис ВІЛ-інфікованих українців можуть померти без необхідних ліків, з них близько 2 тис черкащан. Є конкретне непорозуміння між фірмою-постачальником препаратів та Міністерством охорони здоров’я, – сказала депутат.

Світлана Трофімова закликала приєднатися небайдужих людей до загальноукраїнської акції заради життя ВІЛ-інфікованих України, що відбудеться 1 липня в  Києві.

Реклама