Поширити

Черкащанам розповіли, як уберегти своє здоров’я під час вимкнень світла в спеку

Черкащанам розповіли, як уберегти своє здоров’я під час вимкнень світла в спеку

Через обстріли обʼєктів енергетики державою-терористом, відбуваються екстрені вимкнення електроенергії та перебої з водопостачанням. Водночас за прогнозами синоптиків, найближчими днями очікується спека вище +30℃. Такі обставини створюють високі ризики для здоровʼя українців.

У пресслужбі Черкаського обласного центру контролю й профілактики хвороб зазначають, що вживання зіпсованої їжі та використання неякісної води можуть спричинити отруєння і призвести до серйозних наслідків.

Відтак фахівці підготували поради, як зберегти продукти, воду й головне — своє здоров’я в таких умовах.

Якщо у вас зникло централізоване водопостачання:

  • використовуйте бутельовану/привізну воду, воду з пунктів роздачі, організованих місцевою владою;
  • зберігайте запас питної води у чистій, щільно закритій тарі, щоб уникнути забруднення;
  • якщо немає доступу до бутельованої чи привізної води, використовуйте воду з бюветів або колодязів, обовʼязково прокип’ятивши її перед вживанням;
  • кип’ятіння води — найефективніший спосіб очистити її від мікроорганізмів і зробити її придатною для пиття. Кип’ятіть воду до утворення бульбашок на її поверхні та дайте охолонути природним шляхом;
  • не зберігайте воду на сонці, адже пластикові та скляні пляшки можуть нагріватися під впливом сонячних променів, що призводить до виділення шкідливих хімічних речовин у воду, тому краще тримати воду в прохолодному, темному місці бажано в скляних місткостях;
  • слідкуйте за терміном придатності води, адже вода в пляшках також має свій термін придатності й вживання її після цієї дати може бути небезпечним для здоров’я;
  • закорковуйте пляшки після використання — відкриті пляшки можуть стати місцем розмноження бактерій, тому завжди закривайте їх після кожного використання;
  • використовуйте воду протягом декількох днів після відкриття (після відкриття пляшку варто використати за 3–5 днів, інакше якість води може погіршитися);
  • не зберігайте воду поруч з хімікатами;
  • багаторазовий скляний посуд потрібно мити щодня з використанням мийних засобів та теплої води, щоб уникнути розмноження бактерій;
  • не використовуйте одноразові пляшки повторно, це може бути небезпечно для здоров’я.

Варто також нагадати, що сьогодні ворог укотре здійснив атаку на Черкащину. Раніше ми писали, що сили ППО знищили в небі над Черкащиною вісім ворожих “шахедів”. На щастя, минулося без потерпілих. Також очільник Черкаської ОВА наголосив, що в області є кілька влучань. Нагадаємо, що ми вже повідомляли про падіння уламків “шахеда” на територію приватного підприємства в Черкасах. На місці виникла пожежа, проте наразі вона вже ліквідована. У пресслужбі ДСНС Черкащини розповіли, що пожежа охопила площу 2 700 кв.м. До ліквідації залучалися 75 рятувальників та 21 одиниця пожежної техніки.

Реклама