Чоловік, який скоїв наругу над могилами військових та образив їхнії рідних, публічно вибачився.
Відповідне відео Владислав опублікував на своїй фейсбук-сторінці.
Що загалом відомо про цей інцидент?
15 лютого, після щонедільної акції на підтримку полонених та зниклих безвісти, Оксана Коцуконь разом із Анною Дерев’янко приїхали на кладовище, аби провідати могили своїх синів. Під час прибирання, вони почули, що мчить автомобіль.
Зі слів матері полеглого захисника Оксани Коцуконь, водій автівки зробив розворот неподалік них і зупинився з відкритим вікном. Матері запитали у водія, навіщо він так їздить біля поховань Героїв, однак у відповідь почули образи й нецензурну лексику.
Також у дописі йдеться й про те, що цей чоловік кілька разів штурхнув у плечі батька полеглого воїна — Олександра Коцуконя. Всі подробиці дізнавайтеся ТУТ.
Яка позиція винуватця?
Сьогодні ж стало відомо, що винуватець інциденту — чоловік на ім’я Владислав — публічно вибачився та дав пояснення ситуації, що сталася.
“Під час проїзду територією кладовища за дощової погоди та засніженої проїжджої частини, бризки брудного снігу з-під коліс мого автомобіля потрапили на могили наших загиблих Героїв. Це сталося ненавмисно, однак я повністю усвідомлюю, що сам факт цієї ситуації міг завдати болю родинам полеглих і всім, для кого пам’ять про них є святою. Хочу окремо перепросити батьків загиблих Героїв, які були присутні в даній ситуації — Оксану Коцуконь, її чоловіка Олександра, Анну Дерев’янко та її чоловіка, а також усіх рідних і близьких полеглих Героїв. Прийміть мої щирі співчуття та вибачення”, — зазначив чоловік.
У відеозверненні він зазначає, що став добровольцем на захист країни з перших годин повномасштабного вторгнення. За його словами, у лавах ЗСУ він прослужив три роки, був звільнений через стан здоров’я й надалі продовжує підтримувати сили оборони України.
“Щотижня я їжджу на кладовище віддати шану полеглих побратимів і до своєї загиблої дружини, тому цей день для мене завжди дуже емоційно складний. Це не виправдання, а лише пояснення мого стану в той момент. У таких місцях емоції кожного, хто пережив втрату, зрозумілі. Якщо мої слова, реакція чи поведінка тоді когось образили — щиро прошу вибачення. Я відкритий до діалогу та особистого спілкування, щоб завершити цю ситуацію гідно, з повагою до пам’яті наших Героїв та їхніх родин”, — додав Владислав.
Як на відеовибачення відреагували родини загиблих захисників?
“Я, як мати полеглого захисника, 22-річного юнака, жодного разу не дозволила собі скористатися своїм статусом за жодних обставин! Маю повагу до всіх хто захищає нас або захищав та їх родин! Було багато ситуацій але я навіть голос підвищити собі не дозволяю, бо розумію як це, коли у тебе в середині закіпає кров від безвиході чи болю! Якщо ти говориш, що ти ветеран — ти відповідаєш за свої слова й вчинки. Якщо принизив родину військового — май сміливість відповідати за свої дії та слова”, — написала на своїй фейсбук-сторінці Оксана Коцуконь.
Також пані Оксана зазначила, що потерпілі родини очікують особистого вибачення, оскільки публічне вибачення — лише перший крок.
“Місце поховання — не для покатушок чи розбірок, а для тиші, спокою, поваги й шани. Кожен, хто переступає Алею почесних поховань, має це розуміти”, — додала жінка.
Як на цю ситуацію відреагували правоохоронці?
Як зазначили в пресслужбі ГУНП України в Черкаській області, правоохоронці провели перевірку, працівники кримінального аналізу опрацювали відео з камер спостереження та вжили необхідних заходів для встановлення особи водія та транспортного засобу.
На чоловіка склали адміністративний протокол за ст. 173 (дрібне хуліганство) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Матеріали скеровано до суду.
Також читайте: Промислові обсяги та сучасні технології: на Черкащині припинили діяльність наркозбувачів (ФОТО)