У Черкаській області діє заборона на вилов раків у зимово-весняний період 2025–2026.
Інформацію про це повідомили в пресслужбі Черкаського рибоохоронного патруля.
Зокрема, на водоймах Черкаської області введено заборону на вилов річкових раків. Вона діє для їхнього захисту під час линяння та виношування ікри.
Наказ №177 від 27.11.2025 встановлює такі терміни, що вилов раків заборонено:
- із 15 грудня 2025 року по 30 червня 2026 року (включно) на Кременчуцькому водосховищі;
- із 1 грудня 2025 року по 30 червня 2026 року (включно) на всіх інших рибогосподарських водних об’єктах Черкаської області.
Це необхідно, щоб зберегти популяцію та біорізноманіття регіону.
Відповідальність за порушення:
- збитки — 3 332 гривень за кожного незаконно виловленого рака;
- штраф — до 680 гривень.
Громадян закликають бути відповідальними та дотримуватися правил.
Якщо помітили незаконний вилов чи продаж раків — телефонуйте на «гарячу лінію»:
- (063) 896-65-93;
- (0472) 31-02-76.
Також читайте: Хотіли переправити чоловіків за кордон: на Уманщині судять групу ділків