Поширити

“На екіпіровку і виїзди спортсменів коштів не вистачає”, – Максим Зеленський

“На екіпіровку і виїзди спортсменів коштів не вистачає”, – Максим Зеленський

Про проблеми та перспективи розвитку спортивної галузі області говорили сьогодні на координаційній нараді в облдержадміністрації.

У порівняні до минулого року приріст фінансування фізичної культури і спорту на Черкащині становить лише 200 тисяч гривень, відзначає начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту ОДА Максим Зеленський. Це з урахуванням того фактору, що у 2015 році з утримання обласного бюджету були передані фізкультурно-спортивні товариства. У минулому році на них була виділена субвенція, а у цьому році така фінансова підтримка вже не надана.

 – В області 100-відсотково фінансуються видатки на комунальні послуги і заробітну плату. На жаль, на виїзди спортсменів і їх екіпіровку коштів у бюджеті немає, – зауважує Максим Васильович.

Саме це дуже часто стає на заваді для виконання головного завдання управління – підготовки спортсменів до збірної команди області та збірної команди України.

 – Основною перепоною у цьому році стало те, що наші провідні спортсмени не були допущені до міжнародних змагань, оскільки ми не змогли забезпечити їх індивідуальним спортивним спорядженням, – додав начальник управління.

Голова ОДА Юрій Ткаченко корінь цієї проблеми побачив не тільки у недостатності фінансування, але й малій поінформованості тих же спонсорів, які б раді допомогти спортсменам виступити на міжнародній арені, проте не знають про їхні потреби.

 – На сайті облдержадміністрації оперативно повинна з’являтися інформація про те, що плануються міжнародні змагання, залучені кошти обласного і міського бюджетів, але не вистачає такої-то суми коштів. Бо мені особисто підприємці кажуть: “ми готові допомогти, але ми не поінформовані”. Тому більше подавайте інформації. Створіть на кожного перспективного спортсмена анотацію з інформацією про нього, щоб там були розміщені реквізити на випадок, якщо хтось захоче йому допомогти, – звернувся Юрій Ткаченко до керівника управління. – Тому що наші спортсмени захищають в першу чергу честь області.

tkachenko

Не сприяє загальному розумінню про стан спортивної галузі області і той факт, що деякі райони із запізненням надають звіти  до управління у справах сім’ї, молоді та спорту.

 – Я так розумію, що таким районам, як Маньківський, Уманський… не цікавий розвиток фізичної культури і спорту, – сказав Юрій Ткаченко.

У ході координаційної наради Максим Зеленський також поінформував, що в області функціонує 43 дитячо-юнацькі спортивні школи, в яких розвивається 87 видів спорту. Загальна кількість вихованців – понад 12 тисяч. На їх утримання з місцевих бюджетів передбачається більше 38 млн грн, з них на комунальні ДЮСШ – 36,6, на ДЮСШ спортивних товариств близько 3 млн грн.

Також складено рейтинг найкращих ДЮСШ області. Перше місце посіла Черкаська дитячо-юнацька спортивна школа №2, 2 місце – Уманська ДЮСШ №1, 3 місце – Черкаська ДЮСШ №1.

У 2015 році вагомими досягненням Черкащини є здобуття ліцензії у олімпійських іграх 2016 року із кульової стрільби Сергієм Кулешем.

Реклама