Фінансування послуги, а не закупівлі витратних матеріалів. Лише це на думку голови Черкаської ОДА зможе поставити крапку в затяжному конфлікті довкола лікування хворих на ниркову недостатність. Про це Юрій Ткаченко сказав представникам пацієнтів центру «Фрезеніус» на особистому прийомі громадян, інформує прес-служба облдержадміністрації.
Вони вкотре нарікають на недостатнє фінансування життєво необхідної процедури. Мовляв, натепер «Фрезеніус» отримав менше мільйона гривень.
– Це все за актами, їх якраз на таку суму, – зауважує співзасновниця організації «Відродження життя» Ольга Артеменко. – Бо хоч уже середина літа, однак досі із «Фрезеніусом» не всі райони навіть уклали договори. Дехто взагалі ігнорує це питання, як от на Корсунщині. Або ж досі тривають тендери. Бо вони в нас затяжні – по кілька місяців.
Натепер гемодіаліз у приватній клініці можуть фінансувати лише місцеві бюджети, пояснюють в обласному департаменті охорони здоров’я. Інакше – буде порушення закону. В області гемодіаліз на сьогодні потребують понад дві сотні черкащан.
– Ми неодноразово зверталися до Міністерства охорони здоров’я України, аби там урешті вирішили цю проблему, – зауважує очільник області Юрій Ткаченко. – Бо вона типова для всієї України. Сподіваюся, що міністр таки почує хворих на ниркову недостатність. І ми почнемо фінансувати послугу, а не закупівлю витратних матеріалів. Причому треба нарешті визначити вартість гемодіалізу. Бо нині вона повсюди різниться. А фахівці заявляють, що ще й суттєво завищена.
Поки ж голова Черкаської ОДА закликав місцевих владців не нехтувати правами людей із хворими нирками. І пам’ятати, розподіляючи бюджетні кошти, що відповідають за їхні життя. Водночас профільному департаменту Юрій Ткаченко доручив за два дні з’ясувати, чи можна спростити тендерні процедури. Аби вони не розтягувалися на місяці.
