Поширити

Негода з сильними нічними морозами 20-27º насувається на Черкащину

Негода з сильними нічними морозами 20-27º насувається на Черкащину

У період 1-4 лютого на Черкащині очікується стрімке похолодання з сильними нічними морозами 20-27º. Є ймовірність, що саме в цей період холод досягне максимуму нинішньої зими.

Інформацію про це повідомив очільник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Сьогодні, 29 січня, найтепліший день тижня. Надходження теплої та вологої повітряної маси з Балкан сприяє збереженню туманів, при температурі повітря 1-2° тепла опади випадають у вигляді дощу та мокрого снігу.

У п’ятницю, 30 січня, розпочинається перебудова атмосферних процесів — адвекція тепла припиниться. Південний циклон через Чорне море прямуватиме на південний схід, затягуючи у свою тилову частину холодне повітря. Дощі зміняться мокрим снігом і снігом, інтенсивнішим у південних районах області. Можливий приріст снігового покриву 3-6 см. Температура вночі коливатиметься від 3° морозу до 2° тепла, вдень зниження температури до 4-9° морозу.

За словами синоптика, це означає, що вся вода, що накопичилася на дорогах та тротуарах, замерзне й перетвориться на ковзанку.

У суботу, 31 січня, поступово опади припиняться. Температура вночі становитиме 10-15º морозу, вдень — 8-13º морозу. На дорогах — ожеледиця.

У період 1-4 лютого Черкащина перебуватиме під впливом скандинавського антициклону «Daniel». Вітри північних румбів постачатимуть сухе й морозне повітря. Ультраполярний холод в умовах ясного неба створить додаткові умови для нічного вихолоджування земної поверхні. Температура вночі становитиме -22-27°, а вдень — близько -15-22°. На неочищених ділянках доріг утримається ожеледиця.

За попередніми прогностичними розрахунками, термометри на «режимі» сильних морозів триматимуться недовго. У середині наступного тижня Атлантика спробує послабити ультраполярний натиск.

Також читайте: До травмпункту вчора звернулися вдвічі більше черкасців

Реклама