1 жовтня в Черкаській області завершився посилений епідсезон спостереження за холерою.
Про це повідомили в пресслужбі Черкаського обласного центру контролю й профілактики хвороб.
У сезон підвищеного ризику виникнення холери, фахівці проводили щотижневий аналіз стану захворюваності на гострі кишкові інфекції. Тож відомо, що на холеру обстежили 94 хворих з тяжкими формами ГКІ.
Також фахівці проводили дослідження зразків об’єктів життєдіяльності, зокрема, стічної води з очисних споруд міст Черкаси, Золотоноша та Ватутіне, води відкритих водойм. Усього досліджено 263 проби води поверхневих водойм та 32 проби стічної води, холерний вібріон О1 не виділявся. Разом з цим було виділено 78 культур холерного вібріона не О1 групи з води поверхневих водойм та три культури холерного вібріона не О1 групи зі стічної води.
Також читайте: Лише за останні два місяці від ускладнень коронавірусу померли дев’ятеро черкащан