Поширити

СБУ повідомила підозру черкащанці, яка працювала на окупантів у Криму 

СБУ повідомила підозру черкащанці, яка працювала на окупантів у Криму 

СБУ повідомила про заочну підозру колаборантці, яка працювала на рф у тимчасово окупованому Криму.

Про це повідомили в пресслужбі Управління СБУ в Черкаській області.

Нею виявилась уродженка Черкаської області, яка добровільно пішла на співпрацю з ворогом на території тимчасово захопленого українського півострова.

Як встановило розслідування, фігурантку рашисти призначили заступницею начальника так званого «відділу фонду пенсійного та соцстрахування рф в Республіці Крим».

Колаборантка на своїй керівній «посаді» протягом 2023-2025 рр. організовувала та контролювала роботу відділу за вимогами російського законодавства. 

Вона відповідала за нарахування «пенсій» місцевому населенню, соцвиплат та впроваджувала соціально-економічну політику рф у сфері пенсійного забезпечення. Також, проводила особистий прийом громадян та інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, на підприємствах, в установах та організаціях на користь країни-агресора.

Одним із напрямів роботи було призначення (перерахунки) та виплати пенсій, щомісячного довічного утримання суддів у відставці. 

Наразі слідчі Служби безпеки заочно повідомили фігурантці про підозру (відповідно до вчинених злочинів) за декількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність).

Зловмисниця переховується від правосуддя на тимчасово окупованій території України.

Читайте також: Енергонезалежність: уряд запускає програму підтримки для бізнесу

Реклама