Поширити

Сморід від мертвої риби стоїть на все село

Сморід від мертвої риби стоїть на все село

Як уже повідомлялося у селі Леськи Черкаського району спостерігається масова загибель риби. Першого вересня обстеження водного ресурсу провела Державна еклогічна інспекція у Черкаській області, зробила лабораторні дослідження, результати яких пообіцяла оголосити згодом.

Влада Черкаського району також повідомила про ряд кроків, направлених на порятунок риби.

mertva ryba

Проте голова обласної екологічної асоціації «Еко-світ» Людмила Ткаченко стверджує, що наразі Леськівська водойма продовжує перетворюватися на справжнє еклогічне лихо.

 – Я сьогодні повернулася з Лесьок Черкаського району. Підвідний канал до насосної станції, що впадає в Дніпро (“Леськівська канава”, як називають місцеві) повністю наповнений мертвою рибою, вона скрізь: на березі, у воді, сморід від її розкладання стоїть на все село. Над нею кружляють птиці, – пише на своїй сторінці у “Фейсбуці” помічниця депутата ВРУ Олега Петренка та представниця БПП «Солідарність» Людмила Ткаченко. – Ще вчора з’ясувала, що лабораторії (черкаської ДЕІ та РУВР) відбирали проби поверхневої води та, на скільки мені стало відомо, зафіксовали значне перевищення по хімічному споживанню кисню.

Загальну кількість загиблої риби, наразі, обраховують. Проте, вже сьогодні можна стверджувати, що державі завдано мільйонних збитків, та що основне – непоправимої шкоди еко-системі річки.

11951804_838493702886324_663811631688819690_n

11988749_838493909552970_8779143312990341212_n

А все, через людську халатність та недбальство, наголошує Людмила Ткаченко.

Окрім того екоактивістка заявила, що не відбувається утилізація риби, а механічні гідропомпи, які повинні були встановити ще 3 вересня, – відсутні. Щоб пришвидшити вирішення питання, вона пообіцяла найближчим часом підготувати лист до Президента.

11921675_838494169552944_3917583947136885863_n

Читайте також: Працівники міліції спільно з Черкасирибохороною рятують рибу від задухи

Реклама