У Ладижинській сільській громаді, що в Уманському районі, зафіксували випадок захворювання на сказ.
Про це повідомили на фейсбук‐сторінці громади.
Унаслідок цього у кількох села запровадили карантинні обмеження, які діятимуть до середини літа. Зазначають, що епіцентром спалаху стало село Городниця.
Карантинні зони:
- с. Городниця;
- с. Ладижинка;
- с. Рижавка;
- с. Колодисте.
Обмеження також поширюються на всі прилеглі до цих сіл мисливські та сільськогосподарські угіддя до 16 липня 2026 року.

Жителів закликають дотримуватися таких правил:
- не допускати безконтрольного вигулу домашніх тварин (собак та котів);
- уникати будь‐якого контакту з дикими чи безпритульними тваринами;
- терміново забезпечити щеплення всіх домашніх улюбленців проти сказу, якщо вони не були вакциновані вчасно.
Читайте також: Інфекція від гризунів: що варто знати черкащанам про хантавірус?