Поширити

У двох джерелах води на Черкащині виявили кишкову паличку

У двох джерелах води на Черкащині виявили кишкову паличку

За період із 15 до 19 червня 2026 року із джерел та мереж централізованого водопостачання відібрали та дослідили 164 проби питної води за мікробіологічними показниками та 147 – за санітарно-хімічними.

Про це повідомили в пресслужбі Черкаської обласного ЦКПХ.

Відхилення від гігієнічних вимог за мікробіологічними показниками виявили у двох (1,2%) пробах з водогонів с. Косарі Кам’янської ТГ (загальні коліформи, кишкова паличка) та с. Привітне Вознесенської ТГ (загальні коліформи, ентерококи).

За санітарно-хімічними показниками відхилення від гігієнічних вимог виявили у дев’яти (6,1%) пробах з водогонів КП «Комунальник» м. Городище Городищенської ТГ (загальна жорсткість), КП «Водоканал» м. Тальне Тальнівської ТГ (нітрати, загальна жорсткість), КП «Водогін» с. Вільшана Вільшанської ТГ (залізо), с. Хижня та с. Сорокотяга Жашківської ТГ (нітрати), с. Красенівка, с. Тарасівка та с. Богодухівка Чорнобаївської ТГ (амоній, залізо), с. Привітне Вознесенської ТГ (амоній).

Про результати досліджень поінформовано Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області, голів зазначених територіальних громад, направлені відповідні пропозиції керівникам водогонів щодо проведення необхідних профілактичних заходів.

Будь-яких ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, спалахів інфекційних захворювань, пов’язаних із питною водою та питним водопостачанням на території області не зареєстровано.

Щоденний моніторинг якості та безпечності питної води в області триває.

Читайте також: Є травмовані: у Черкасах водій зіткнувся з електроопорою

Реклама