Поширити

У соратниці Голови Нацбанку Гонтаревої, та, вочевидь, співучасниці афери з банком «Михайлівський», проводиться обшук

У соратниці Голови Нацбанку Гонтаревої, та, вочевидь, співучасниці афери з банком «Михайлівський», проводиться обшук

Зараз проводиться обшук у Є. Рожкової – близької подруги і за сумісництвом соратниці Голови Нацбанку В. Гонтаревої та, вочевидь, співучасниці афери з банком «Михайлівський». В. Гонтарева вже назвала це тиском на Національний банк.

Враховуючи відкритого листа Національного банку до Верховної Ради України, в якому Голова НБУ від імені НБУ висловила свої зауваження до діяльності Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності та його членів, звинувативши їх в неефективній роботі, тепер слід очікувати на наступний лист з вимогою звільнити Генерального Прокурора України та Міністра внутрішніх справ. Підстава очевидна – непрофесіоналізм.


Як секретар Комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності, хотів би нагадати Валерії Олексіївні, що завдяки діяльності депутатів – членів Комітету, були розглянуті та підготовлені до прийняття, а в подальшому і прийняті Верховною Радою, всі законопроекти, які стосувались реформи регулювання банківського сектору


Наслідком стало наділення керівництва Нацбанку всіма повноваженнями для оперативного реагування в банківській сфері та її стабілізації. Жоден з попередніх керівників Нацбанку не мав таких повноважень та можливостей. На жаль, зазначені механізми були використані непрофесійно. При чому це стосувалось тільки банків українського походження та майже не зачепило банки з іноземним капіталом, у тому числі російські.


Замість того, щоб вилікувати систему, її почали нищити


За 2,5 роки кількість банків зменшилась приблизно на 80. Активи банків та їх резерви при перерахунку в доларовому еквіваленті зменшились більше, ніж вдвічі. При цьому втрати понесли як фізичні особи, так і підприємства України, які позбавились не тільки обігових коштів, а й перспектив розвитку, довіри до банківської системи. Втрати понесені і державним бюджетом, за рахунок якого здійснювалась компенсація фізичним особам. В той же час, Нацбанку не вдалося запобігти виведенню коштів з проблемних банків, у тому числі, в які було введено тимчасову адміністрацію, і шахраї не постраждали.

Тільки за цей рік, Комітетом підготовлено та внесено на розгляд Верховної Ради 12 важливих законопроектів щодо розвитку фінансових ринків та захисту прав споживачів фінансових послуг, у тому числі і законопроект 4529. Протягом багатьох тижнів Комітет наполягає на включення їх в порядок денний та розгляд. Сподіваємось, що найближчим часом за підтримки Голови Верховної Ради А. Парубія буде проведено фінансовий день, де зазначені законодавчі ініціативи будуть прийняті.

Що стосується 2413а, хочу звернути увагу, що на даний час робочою групою, куди входять і представники Нацбанку та міжнародних організацій, проводиться підготовка законопроекту до 2-го читання. Нардепами внесено більше трьохсот поправок, більшість яких направлено на створення дійсно ефективного нагляду за діяльністю фінансових установ, а не тільки, як зазначає Нацбанк, ринку страхових послуг, що є сегментом фінансового ринку. Замість механічної заміни назви одного органу регулювання на інший пропонується дійсно дієвий механізм підвищення якості та оперативності регулювання фінансових ринків, захисту прав споживачів. Звертаю увагу, що моїми пропозиціями передбачено підпорядкування Нацкомфінпослуг Національному банку, затвердження стратегії і планів роботи Радою Нацбанку, відміну Нацбанком Розпоряджень Нацкомфінпослуг та інше.


Складається стійке враження, що Голова Нацбанку ототожнює себе з Національним банком вцілому, ба більше, що вона може керувати одноособово Правлінням Нацбанку, Радою Нацбанку, Верховною Радою, а далі дійде до керування Кабінетом Міністрів та Президентом


Замість налагодження взаємодії та порозуміння з Верховною Радою та органами влади, підвищення та забезпечення ефективності роботи банківської системи та довіри до неї, маємо тільки неадекватну реакцію Голови Нацбанку на критику. Крім того, не покидає відчуття, що Голова Нацбанку не нехтує спиртним, що не може позитивно вплинути на психіку.

14732297_1509542462393162_2904069328693096431_n

Чи може така поведінка забезпечити зміцнення банківської системи, фінансування українських підприємств, підйом економіки, статків населення. Задля цього ми повинні разом розглянути виниклу ситуацію та знайти спільне рішення на благо нашої держави, фінансової політики та банківської діяльності.

Окремо готую звернення до Нацбанку з проханням надати інформацію щодо окремих страхових компаній, інтереси яких, як зазначено у листі, я представляю. Або публічно спростувати зазначену інформацію.

Реклама