Судитимуть двох жителів Черкаського району за фактами незаконного зайняття рибним промислом на Дніпрі.
Інформацію про це повідомили в пресслужбі Черкаської обласної прокуратури.
Слідством встановлено, що у квітні 2026 року двоє чоловіків, шляхом занурення, помістили у воду месинові сітки без передбаченого законом дозволу на вилов риби.
Надалі зловмисники виловили на Дніпрі понад 100 штук риби, серед яких — карасі, раки, лящі, линки та щука.
Своїми діями обидва обвинувачені завдали шкоди водним біоресурсам України на загальну суму понад 200 тисяч гривень.
Прокуратура подала позов на відшкодування збитків.
Санкція ч. 1 ст. 249 КК України передбачає покарання у виді штрафу від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або пробаційний нагляд на строк до трьох років, або обмеження волі на той самий строк.
Читайте також: На Черкащині повідомлено про підозру колишньому посадовцю лісгоспу у службовій недбалості