Незабаром до всеукраїнського прокату вийде фільм про Великого Кобзаря (ВІДЕО)

Незабаром до всеукраїнського прокату вийде фільм про Великого Кобзаря (ВІДЕО)
в Новини

Романтично-драматична сага про відомого письменника з Черкащини Тараса Шевченка “Тарас. Повернення” (режисер Олександр Денисенко) вийде до всеукраїнського прокату 2-ого квітня. У фільмі описано події десятирічного заслання Тараса Шевченка в російській царській армії, що окупувала всередині ХІХ ст. казахські степи, пише “Нове українське кіно”.

Зазначимо, що це перший український фільм про першого політичного в’язня російського ГУЛАГу і перша спроба в історії українського кіно розкрити Тараса Шевченка таким, яким він був у житті: жартівливим, ексцентричним, непокірним, романтичним і водночас величним. Глядач побачить не монументального Шевченка, а близьку кожному українцю, рідну людину. Цей фільм про небесне й земне, про кохання й страждання, про незламність духу й крихкість душі. Тарас Шевченко протягом 10 років неволі зумів вижити, уникнути смерті, відстояти свою гідність і залишитися вільною людиною.

Незабаром до всеукраїнського прокату вийде фільм про Великого Кобзаря (ВІДЕО)

Фільм розповідає про останні три місяці заслання Тараса Шевченка на півострові Мангистау в Новопетровській фортеці на Каспії 1857 року. Поет отримує звістку від друзів із Петербурга про помилування його царем Алєксандром II. Однак військове керівництво Новопетровського форту не поспішає повідомляти про це Тарасові й не видає наказ про звільнення. Більш того, до форту прибуває таємний агент з Петербургу.

Останній широкоформатний фільм про Шевченка – «Сон» (1964 року) знімав батько режисера Олександра Денисенка – Володимир Денисенко. Цей фільм тоді ледве не поклали на полицю за романтичний націоналізм, деякі його моменти змусили вирізати та «підчистити». Пізніше батько кілька років поспіль водив сина до кінотеатру, де 9 березня на день народження Тараса Григоровича демонстрували «Сон», акцентував увагу на певних епізодах у картині, які його змусили змінити в угоду тодішній владі, й прохав сина при нагоді зняти фільм “про справжнього Шевченка”. Можна вважати, що поява картини “Тарас. Повернення” – це ще й виконання батьківського заповіту.

Новий художній фільм 16 лютого вперше продемонстрували в Українському Інституті Америки. Загальний кошторис стрічки склав 44.8 млн грн, з яких 22.4 млн грн надала держава через Держкіно.