
– 560 орків: у Генштабі оновили дані про втрати ворога

Золотоніські правоохоронці допомогли старенькій бабусі дістатися додому

У Черкасах рідні загиблих на війні захисників купили для ТрО три дрони

Директор черкаського зоопарку розповів, як почувається тигриця

Черкаські журналісти вчилися надавати домедичну допомогу (ФОТО, ВІДЕО)

За п’ять місяців черкащани сплатили 9,8 млрд грн податків

У Черкасах відбувся Чемпіонат із вільної боротьби

– 540 орків: у Генштабі оновили дані про втрати ворога

У Черкасах підрядник та інженер завдали збитків бюджету на 700 тисяч гривень, їх судитимуть

У Черкасах відбувся конкурс-виставка декоративно-ужиткового й образотворчого мистецтва (ФОТО)

У жителя Шполянщини вилучили набої та наркотики

Черкащанки підкорили Чемпіонат світу з сучасного танцювального спорту

Сьогодні на Кам’янщині попрощалися із загиблим захисником

Черкасці просять владу ще раз перевірити укриття
- Новини
- – 560 орків: у Генштабі оновили дані про втрати ворога
Незабаром до всеукраїнського прокату вийде фільм про Великого Кобзаря (ВІДЕО)

Романтично-драматична сага про відомого письменника з Черкащини Тараса Шевченка “Тарас. Повернення” (режисер Олександр Денисенко) вийде до всеукраїнського прокату 2-ого квітня. У фільмі описано події десятирічного заслання Тараса Шевченка в російській царській армії, що окупувала всередині ХІХ ст. казахські степи, пише “Нове українське кіно”.
Зазначимо, що це перший український фільм про першого політичного в’язня російського ГУЛАГу і перша спроба в історії українського кіно розкрити Тараса Шевченка таким, яким він був у житті: жартівливим, ексцентричним, непокірним, романтичним і водночас величним. Глядач побачить не монументального Шевченка, а близьку кожному українцю, рідну людину. Цей фільм про небесне й земне, про кохання й страждання, про незламність духу й крихкість душі. Тарас Шевченко протягом 10 років неволі зумів вижити, уникнути смерті, відстояти свою гідність і залишитися вільною людиною.
Фільм розповідає про останні три місяці заслання Тараса Шевченка на півострові Мангистау в Новопетровській фортеці на Каспії 1857 року. Поет отримує звістку від друзів із Петербурга про помилування його царем Алєксандром II. Однак військове керівництво Новопетровського форту не поспішає повідомляти про це Тарасові й не видає наказ про звільнення. Більш того, до форту прибуває таємний агент з Петербургу.
Останній широкоформатний фільм про Шевченка – «Сон» (1964 року) знімав батько режисера Олександра Денисенка – Володимир Денисенко. Цей фільм тоді ледве не поклали на полицю за романтичний націоналізм, деякі його моменти змусили вирізати та «підчистити». Пізніше батько кілька років поспіль водив сина до кінотеатру, де 9 березня на день народження Тараса Григоровича демонстрували «Сон», акцентував увагу на певних епізодах у картині, які його змусили змінити в угоду тодішній владі, й прохав сина при нагоді зняти фільм “про справжнього Шевченка”. Можна вважати, що поява картини “Тарас. Повернення” – це ще й виконання батьківського заповіту.
Новий художній фільм 16 лютого вперше продемонстрували в Українському Інституті Америки. Загальний кошторис стрічки склав 44.8 млн грн, з яких 22.4 млн грн надала держава через Держкіно.
