Незламні та непереможні: Всеукраїнські змагання “Ігри Нескорених” відбулися вперше у Черкасах (ФОТО)

фото ВиЧЕрпно

фото ВиЧЕрпно

в Новини, Спорт

Сьогодні у Черкасах відбулися Всеукраїнські змагання “Ігри Нескорених”, до яких долучилися ветерани та військовослужбовці з різних міст.

Зазначимо, до участі зареєструвався 131 ветеран та військовослужбовець. Черкащину представляли 20 ветеранів.

фото ВиЧЕрпно
фото ВиЧЕрпно

Протягом усього дня на двох локаціях відбувалися змагання у 9 дисциплінах: легка атлетика (біг 100м, 400м і 1500м, штовхання ядра, метання диску, стрибки в довжину) паверліфтинг (жим лежачи), веслування на тренажерах (спринт 1 хв, витривалість 4 хв) та велоспорт.

фото ВиЧЕрпно
фото ВиЧЕрпно
фото ВиЧЕрпно
фото ВиЧЕрпно

“Уперше Ігри Нескорених відбулися поза столицею і першим містом, яке приймає ці змагання, стали Черкаси. Для нас це велика честь. Кожен із учасників – уже переможець. Ви всі – нескорені, ви всі – уособлення бойової звитяги та незламності. Кожен із вас – приклад для наслідування”, – зазначив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко при відкритті змагань .

Дмитро з Хмельницької області розповідає, що до змагань готувався пів року, та все заради того, аби зустріти таких як і він, отримати підтримку, відчути цю атмосферу:

фото ВиЧЕрпно
фото ВиЧЕрпно

“В АТО був чотири роки, поки не підірвався на міні. Наступив на неї і втратив нижню кінцівку. Завдяки підтримці дружини я став на ноги і зараз тут”.

Черкащанин Сергій Прядка, який був ініціатором змагань, розповідає, що найголовнішою метою є реабілітація для ветеранів та підтримка. Наступного року також у планах провести такі змагання, але додадуть ще басейн та стрільбу з лука.

фото ВиЧЕрпно
фото ВиЧЕрпно

Про Ігри Нескорених

Ігри Нескорених (eng. Invictus Games), засновані Його Високістю Герцогом Сассекським в 2014 році, — міжнародні змагання для ветеранів та військовослужбовців, які отримали поранення, були травмовані або захворіли, виконуючи свої службові обов’язки.

Україна долучилась до Ігор Нескорених у 2017 році, дебютувавши на змаганнях у Торонто, Канада, у 2018 році — в австралійському Сіднеї. У травні 2020 міжнародні змагання мали відбутися у Гаазі, проте у зв’язку карантинними обмеженнями, викликаними COVID-19, вони були перенесені на 2021 рік.

Мета проєкту «Ігри Нескорених в Україні» — створювати нові можливості для поранених та травмованих українських ветеранів та військовослужбовців, підтримуючи їх на шляху до фізичного відновлення та соціальної інтеграції. Команда проєкту сприяє розвитку та популяризації спорту як дієвої реабілітації серед поранених бійців, а також спонукає суспільство й державу створювати для цього необхідні умови.

За час існування в Україні проєкт розширив спортивні дисципліни, доступні для ветеранів, сприяв запуску державної системи спортивної реабілітації поранених військовослужбовців та ветеранів, змінив життя сотень ветеранів та їхніх родин, а також мобілізував суспільство на підтримку українських бійців на шляху до повернення до мирного життя після війни.

фото ВиЧЕрпно
фото ВиЧЕрпно
фото ВиЧЕрпно
фото ВиЧЕрпно