Нове обладнання для пологового будинку допомагатиме і вагітним, і немовлятам

в Новини
0 Коментарів
besplatka_728_90_ukr

Нещодавно, під час візиту до міста «інспекторки» Ольги Фреймут і її перевірки пологового будинку, вона поцікавилася у міського голови, чому в місті склалася така ситуація із смертністю новонароджених дітей. На що Анатолій Бондаренко відповів, що у нього багато питань до головного лікаря та анонсував, що в планах — закупити туди нове обладнання.

Це обладнання має рятувати та допомагати виходжувати новонароджених діток Черкас. Наразі вже зроблені перші кроки для його закупівлі.

- Ми вже подали заявку в Єдиний тендерний комітет на суму десь 5 мільйонів 800 тисяч гривень згідно того переліку, який нас надав пологовий будинок, — у коментарі нашому виданню розповів директор департаменту охорони здоров’я ЧМР Олег Стадник.

Обладнання буде придбано чимало, запевняє головний медик міста, це монітори, наркозно-дихальна апаратура, спеціальні лампи для профілактики жовтухи новонароджених та багато іншого. Загалом кількість апаратури перевищуватиме 20 найменувань.

Новітнє обладнання допомагатиме не тільки виходжувати немовлят, але й моніторитиме стан вагітних, зауважує в.о. головного лікаря КЗ «Черкаський міський пологовий будинок «Центр матері та дитини» ЧМР Світлана Кріт.

- Нами подана заявки на апаратуру, яка допомагатиме не тільки новонародженим, але і вагітним. Зокрема там є апарат КТГ (Кардіотокографія  — фіксує маткові скорочення і серцебиття малюка, що ще не з’явився на світ, — ред.), який допомагатиме нам виявити у жінки якісь проблеми і своєчасно їх попередити. Загалом можна така сказати, що це буде апаратура для допомоги вагітним і новонародженим, — розповіла Світлана Василівна.

Вся закуплена медична апаратура буде порівну поділена між обома базами Черкаського пологового будинку «Центр матері та дитини».

- Якщо ми купуємо два види обладнання, то ділимо порівну — і туди даємо, і туди. Тому ми стараємося купувати попарно. Тому що у нас, наприклад, два аналогічні неонатологічні відділення, в яких ми маємо абсолютно аналогічне обладнання. На другу базу це обладнання колись Фонд Пінчука поставив в межах проекту «Колиска надії», а паралельно ми купили аналогічне обладнання для першого пологового будинку. Тобто ми намагаємося дотримуватися паритетності, тому що виходжувати дітей потрібно і там, і там, — пояснив, яким чином буде розприділятися обладнаннями між двома базами пологового будинку Олег Михайлович.

А Світлана Кріт додала, що надане колись обладнання вже застаріло, тому нове вкрай необхідне, оскільки має покращити якість надання послуг.

Однак, на цьому потреби пологового будинку не закінчуються. Обидві бази дуже потребують капітального ремонту. І міський голова анонсував, що у 2017 році зрушення  в цьому питання мають таки відбутися.

KAYLAS_BC

Можливо Вас зацікавить

Новини
У Лисянці розпочали ямковий ремонт дороги
Новини
Касирка з Лисянки вкрала понад пів мільйона гривень
Новини
ЧІПБ випустив 166 молодих фахівців