Селище на Золотоніщині отримає нову назву

Селище на Золотоніщині отримає нову назву
в Новини

Нові назви отримають ще 63 села й селища – таке рішення 27 січня ухвалив парламентський комітет з питань державного будівництва в рамках втілення декомунізаційних законів. Найбільше з них у Харківській області – 18, у Чернігівській – 16, по 11 у Донецькій та Кіровоградська областях, 4 на Київщині і по одному у Закарпатській, Луганській, Херсонській та Черкаській областях, повідомляє прес-служба  Українського інституту національного пам’яті

На Черкащині перейменовують селище  «Петровського» Вознесенської сільської ради Золотоніського району. Парламентський комітет підтвердив рішення сільради й громадських слухань про зміну назву селища на Степове.

На першому засіданні 23 грудня Комітет підтримав назви для 108 населених пунктів. Зокрема, на Черкащині було вирішено перейменувати населені пункти Драбівського району: село Ленінське – на Богданівку й селище Радгоспне – на Квітневе.

Зараз триває другий етап декомунізації згідно Закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». До 21 лютого Парламент України на підставі подань місцевих громад має визначитися із новими назвами для населених пунктів, чиї назви містять символіку комуністичного тоталітарного режиму.

Цього разу із 86 подань, що надійшли Комітетові, його члени погодили 64 нові назви – 63 населений пунктів і Бахмутського району. Щодо решти подань Комітет звернеться до місцевих рад з пропозицією повернути собі історичні назви та врахувати рекомендації експертів УІНП.

Крім того, 10 місцевих громад забажали залишити старі найменування. Але це — порушення Закону, оскільки вони містять символіку комуністичного тоталітарного режиму. Комітет ще раз надішле роз’яснення керівникам органів місцевого самоврядування.